Southampton
Southampton 4:2 Manchester City
Manchester City

Branimir Korać • nedjelja, 01.05.2016.

U posljednjem susretu nedjeljnog dijela 36. kola Premiershipa, Manchester City poražen je u gostima kod Southamptona s 4:2. Ovaj poraz Cityja daje nadu Manchester Unitedu, ali i West Hamu da mogu dostići Pellegrinijevu momčad.

Borba za četvrto mjesto u engleskom prvenstvu potpuno je otvorena, a tri momčadi nadaju se kako bi ga mogle dostići. Manchester City bio je u najboljoj poziciji do ovog kola, međutim nakon njega situacija i nije tako sjajna za Građane.

Porazom kod Southamptona 4:2, City je dopustio Manchester Unitedu da se približi na četiri boda zaostatka dok je West Ham na pet bodova zaostatka, obje momčadi imaju utakmicu manje od Cityja koji u sljedećem kolu igra protiv Arsenala koji ima priliku posve okrenuti situaciju.

Southampton je sredinom prvog poluvremena stigao do dva pogotka i usmjerio susret na svoju stranu. Prvo je Long pogodio za vodstvo u 25. minuti, a tri minute kasnije Mane je povisio na 2:0. Kod oba pogotka asistirao je raspoloženi Tadić.

U završnici prvog dijela nadu gostima dao je Iheanacho koji zabija glavom iz blizine.

U drugom poluvremenu Sadio Mane nastavio je svoj show postigao je još dva pogotka i odveo Southampton na visokih 4:1.

Krasan pogodak Iheanacha u 78. minuti samo je smanjio zaostatak, ali malo znači Manchester Cityju.

Ostalo je 4:2, City bilježi poraz koji bi ga mogao skupo stajati dok Southampton s ova tri boda dolazi do sedmog mjesta.

• Obrisan korisnik02.05.2016. u 11:12
    da sve to stoji ali jedno je irački kadar a drugo uigrana momčad- što zorno pokazuje Leicester ove sezone
  • qvestor02.05.2016. u 08:12
    Man city je sve bacio na LP, a imaju igrački kadar da mogu bit prvi i u premiershipu i osvojit LP, koliko je to pametno vidjet ćemo vrlo brzo