Roma
Roma 3:0 Chievo
Chievo

Branimir Korać • nedjelja, 08.05.2016.

Bitka između Rome i Napolija za drugo mjesto se nastavlja, a Rimljani su se vratili na drugu poziciju pobjedom protiv Chieva s 3:0...

Roma je na svom stadionu ugostila Chievo i odradila posao kako se i očekivalo. Dominirala je susretom, imala je puno prilika i na kraju je zasluženo odnijela sva tri boda.

Gosti iz Verone nisu dugo izdržali, primili su već u prvom dijelu dva pogotka i u nastavku susreta domaćin je zadržao vodstvo i nije dopustio preokret.

U 18. minuti Rimljani su stigli do vodstva. Nakon dobre akcije Nainggolan je pokušao proigrati u kaznenom prostoru Florenzija, obrana Chieva nakratko je odbila to dodavanje, ali lopta je došla samo do belgijskog veznjaka koji iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Chievo je bio blizu poravnanja, no Wojciech Szczesny obranio je pokušaj Antonija Flora i spriječio pogodak.

Sedam minuta prije odlaska na odmor Roma je stigla i do drugog pogotka. Miralem Pjanić izveo je slobodan udarac i pronašao na drugoj vratnici samog Antonija Rudigera koji iz blizine lakoćom glavom zabija.

Drugo poluvrijeme počelo je prilikama na obje strane, a gosti su bili blizu smanjenja zaostatka u 57. minuti kada je Paul-Jose M'Poku dobro gađao, ali je pogodio vratnicu.

Pet minuta prije kraja susreta novi trenutak genijalnosti Francesca Tottija. Fantastičnim dodavanjem izbacio je u zicer Miralema Pjanića koji postavlja konačnih 3:0.

Rimljani su trenutno drugo, ali Napoli tek treba odraditi svoj dio posla i može se vratiti na drugu poziciju.