Inter
Inter 2:1 Empoli
Empoli

Mihaela Bradovski • subota, 07.05.2016.

Milanski Inter završit će sezonu na četvrtoj poziciji. Potvrda toga stigla je domaćom pobjedom 2:1 protiv Empolija u kojoj je strijelac bio i Ivan Perišić...

Neopterećeni Empoli gostovao je u 37. kolu na San Siru gdje je Inter tražio tri boda za potvrdu četvrtog mjesta na kraju sezone. Uzeo ih je pobjedom 2:1 čime je pobjegao Fiorentini na nedostižnih sedam bodova razlike.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić i u ovom susretu krenuli su od prve minute, a upravo Perišić postavio je konačnih 2:1 krajem prvog poluvremena.

Inter je zasluženo poveo već u ranoj fazi susreta, odmah je pritisnuo goste, a do vodstva je došao u 12. minuti kada je Perišić odlično asistirao natrčalom Icardiju koji bez problema zabija za vodstvo.

Gosti su poravnali u 37. minuti preko Pucciarellija, ali u završnici prvog dijela novi pogodak Intera, ovaj put Perišić nakon što je vratar gostiju odbio loptu, pogađa iz blizine za konačnih 2:1.

U drugom dijelu gosti su pokušavali doći do poravnanja, ali teško su stvarali prilike i Inter je zabilježio pobjedu.