Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.05.2016.

Odigrana su posljednja dva susreta 37. kola Serie A, a pobjede rezultatom 2:1 upisali su Verona protiv Juventusa te Napoli protiv Torina...

Roma je manje od 24 sata bila na drugom mjestu na ljestvici, Napoli se tamo vratio pobjedom u gostima kod Torina rezultatom 2:1. Borba za drugo mjesto tako se nastavlja i bit će odlučena u posljednjem kolu kada Roma gostuje kod Milana, a Napoli dočekuje Frosinone.

Napoli je u Torinu stekao prednost već u prvih 20 minuta kada je golovima Higuaina i Callejona poveo s 2:0.

Međutim domaćin 25 minuta prije kraja susreta smanjuje na 2:1 zahvaljujući golu Peresa, no nije uspio do kraja susreta doći barem do boda. U završnici je ostao i bez isključenog Giuseppea Vivesa.

Ivan Strinić u redovima gostiju nije dobio priliku za nastup.

Poraz je upisao Juventus koji je gostovao kod budućeg drugoligaša Verone, ali nastupio je u dosta šarenom sastavu što se i osjetilo na rezultatu.

Mario Mandžukić bio je među brojnim igračima Juventusa koji nije kandidirao za nastup, a Verona je to iskoristila i u oproštajnom nastupu Luce Tonija upisala je pobjedu.

Seriju od 26 utakmica Juventusa bez poraza načeo je upravo Toni koji je u 43. minuti realizirao kazneni udarac, a da bi gosti uistinu mogli ostati bez bodova, bilo je jasno kada je Viviani u 55. minuti povisio na 2:0.

Do kraja susreta Juventus je samo smanjio zaostatak preko Paula Dybale iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.