Tricaški raspoložena Cedevita pregazila Zadar u Ludbregu

Branimir Korać • nedjelja, 08.05.2016.

Posljednji susret 12. kola Lige za prvaka odigran je u Ludbregu gdje je Cedevita kao domaćin dočekala momčad Zadra. Trebao je to biti derbi kola, međutim dvoboj je bio ravnopravan samo prvih 15-ak minuta nakon čega je Zadar doživio katastrofalan poraz...

Kada Cedevita šutira za tri poena 16/23, vrlo teško u ovoj ligi može izgubiti. Uostalom, bilo tko s takvim šutom imao bi ogromne šanse za pobjedu, a kada protivnik pak šutira 5/21 s iste udaljenosti, jasno je kako će susret završiti.

Bio je to dan kada jednima sve ulazi, a drugi vrlo teško dolaze do koševa. Cedeviti se sve otvorilo nakon relativno skromne prve četvrtine i u nastavku susreta napunila je koš Zadrana.

Nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 16:16, još u 17. minuti Zadar je imao i vodstvo 34:32, ali nakon toga Jacob Pullen brzo radi 8:0 i odvaja svoju momčad.

Na poluvremenu je bilo 49:40 za Cedevitu, a onda su Zadrani potpuno pali. U drugom poluvremenu nisu se mogli nositi s Cedevitom koja je potpuno dominirala, imala širu i kvalitetniju rotaciju te nije imala praznog hoda. Zadrani su s druge strane sa svakom minutom sve više tonuli u visok poraz.

Jacob Pullen na kraju je ubacio 21 poen (3/5 za dva, 5/6 za tri), Fran Pilepić 19 poena (2/4 za dva, 5/5 za tri), a Karlo Žganec 17 poena (5/7 za dva, 0/1 za tri) uz šest osvojenih lopti i pet skokova.

Kod Zadra po 16 poena upisali su Ivan Marinković (7/9 za dva) i Boris Barać (5/8 za dva, 1/4 za tri, pet skokova).