Cibona slavila u gradskom derbiju, pobjede Kvarnera i Splita

Branimir Korać • subota, 07.05.2016.

Cibona, Split i Kvarner upisali su pobjede u subotnjim susretima Lige za prvaka košarkaša. Cibona je s ovom pobjedom potvrdila drugu poziciju uoči polufinala dok su Kvarner i Split povećali šanse za prolazak...

Zagreb bez Halilovića nije uspio iznenaditi Cibonu kojoj je nedostajalo Ante Žižić. Cibosi su slavili predvođeni raspoloženim Jamesom Florenceom koji je bio nezaustavljiv.

Mravi su imali priliku, vodili su u zadnjoj četvrtini, ali završnica je ipak pripala igračima iz Doma Dražena Petrovića.

Igralo se na veliki broj poena, Cibosi su slavili sa 101:95, a loše obrane na obje strane također su kumovale gotovo 200 poena u meču.

Tri minute prije kraja susreta Zagreb je vodio s 89:84, ali onda James Florence ubacuje osam, a Nik Slavica dva poena u seriji gostiju 10:0 za preokret. Do kraja susreta Zagreb više nije imao niti jedan posjed za poravnanje i preuzimanje vodstva i Cibosi slave.

Florence je dominirao susretom s 39 poena (7/11 za dva, 7/10 za tri), a po 19 poena dodali su Nik Slavica (7/12 za dva, 1/2 za tri, 12 skokova) i Marin Rozić (4/4 za dva, 3/5 za tri, šest skokova).

Kod Zagreba Dino Cinac ubacio je 22 poena (5/15 za dva, 3/6 za tri) te je dodao 12 skokova dok je Pavle Marčinković dodao 19 poena (3/6 za dva, 3/6 za tri) uz također 12 skokova.

Split je na Gripama bio bolji od GKK Šibenika sa 78:65 u susretu u kojem je gotovo svih 40 minuta imao rezultat pod svojom kontrolom.

Domaćin je tako popravio šanse za ulazak u polufinale dok su Šibenčani nastavili seriju poraza i dalje su zabetonirano za dno ljestvice sa samo jednom pobjedom.

Split su predvodili Toni Dijan s 14 poena (5/8 za dva, 0/1 za tri) i devet skokova te s po 11 poena Filipović (4/9 za dva, 1/7 za tri) i Markulin (1/3 za dva, 3/7 za tri). Kod poraženih Bašić je ubacio 15 poena (4/7 za dva, 2/8 za tri) uz devet skokova, a Badžim 13 poena (3/10 za dva, 1/5 za tri).

Kvarner je upisao vrijednu pobjedu protiv Gorice koju je svladao s 88:78. Riječani su dobro otvorili utakmicu, stvorili su razliku i uspješno priveli meč kraju.

Briljirao je Šime Špralja s 29 poena (8/9 za dva, 3/5 za tri) i pet skokova, a Petar Marić dodao je 13 poena (4/7 za dva, 1/2 za tri). Kod Gorice Marko Petrović ubacio je 22 poena (5/8 za dva, 4/6 za tri) dok je Ivan Papac ubacio 19 poena (4/5 za dva, 2/3 za tri) uz sedam skokova...