Zenit prokockao devet razlike u posljednjoj minute te upisao poraz od Unicsa

Petar Jenjić • srijeda, 18.05.2016.

U prvom polufinalnom susretu VTB lige košarkaši Unics Kazana svladali su kod kuće Zenit St. Petersburg 94:93 uz 14 koševa Marka Banića.

Započela su polufinala u VTB ligi, a danas su svoj prvi susret odigrali Unics i Zenit. Obje momčadi bez većih problema prošle su svoje prepreke u četvrtfinalnim dvobojima. Unics je svladao Nižnji Novgorod s 3:0, a istim rezultatom Zenit je slavio protiv Avtodora.

Gledali smo dva potpuno različita poluvremena. Gosti iz St. Petersburga dominirali su u prvom te ga dobili sa 15 koševa razlike. Iako se Unics potpuno vratio u nastavku i u jednom trenutku i poveo, Zenit je vratio prednost na svoju stranu i minutu prije kraja imao devet koševa prednosti. Međutim nekoliko loših reakcija u napadu donijele su momčadi iz Kazana šansu da dođu do pobjede. Joaquim Colom uz prekršaj Artema Vihrova prvo pogađa šut za dva, a zatim i slobodno bacanje za pobjedu svoje momčadi.

Keith Langford ubacio je 30 poena (9/18 za dva, 3/8 za tricu, 3/3 slobodna bacanja) uz sedam skokova i pet asistencija za Unics, dok je Joaquim Colom utakmicu završio sa 26 koševa (7/13 za dva, 3/5 za tricu, 3/5 slobodna bacanja). Hrvatski košarkaš Marko Banić je za 19 minuta na parketu ubacio 14 koševa (6/6 za dva, 2/4 slobodna bacanja) uz četiri skoka.

Zabian Dowdell bio je najbolji kod Zenita sa 18 koševa (7/9 za dva, 1/5 za tricu, 1/1 slobodna bacanja) i šest asistencija, dok je Kaspars Berzins ubacio 17 poena (7/9 za dva, 1/5 za tricu) uz 12 skokova.