Unics pobjedom u petoj utakmici do finala VTB lige

Petar Jenjić • subota, 28.05.2016.

Unics Kazan slavio je u majstorici protiv Zenit St. Petersburga rezultatom 79:70. Predvodio ih je Joaquim Colom sa 21 ubačajem.

Nakon prošlogodišnjeg ispadanja u četvrtfinalu od Lokomotiv Kubana, košarkaši Unics Kazana napravili su dva koraka više. U majstorici su svladali Zenit St. Petersburg rezultatom 79:70 te došli do same završnice i dvoboja sa CSKA.

Domaći teren pokazao se kao presudan u ovoj seriji. Nakon dvije pobjede kod kuće, Unics je oba susreta izgubio na gostovanju u St. Petersburgu. Međutim, povratkom serije u Kazanj nisu imali prevelikih problema da dođu do pobjede i prolaska u finale.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostujućem sastavu koji je vodio većinu vremena, najviše sa devet razlike. Međutim u nastavku se budi Unics. Prvo se serijom 13:0 vratio u vodstvo, da bi vrlo brzo otišao na dvocifrenu prednost, koju do kraja gotovo da nije ispuštao.

Joaquim Colom bio je najbolji kod Unicsa sa 21 košem (5/9 za dva, 2/5 za tricu, 5/6 slobodna bacanja), dok su po 17 poena postigli Latavius Williams (6/10 iz igre, 5/5 slobodna bacanja) i Keith Langford (4/13 za dva, 7/12 slobodna bacanja). Marko Banić ubacio je dva poena (1/3 za dva, 0/2 slobodna bacanja).

Ryan Toolson ubacio je 32 poena (6/8 za dva, 4/9 za tricu, 8/9 slobodna bacanja) za Zenit, dok je Kaspars Berzins dodao 12 koševa (2/4 za dva, 2/2 za tricu, 2/4 slobodna bacanja).