Unics do druge pobjede nad Zenitom uz vrlo dobar nastup Marka Banića

Petar Jenjić • petak, 20.05.2016.

Košarkaši Unics Kazana upisali su i drugu pobjedu u polufinalnom susretu protiv Zenit St. Petersburga. Slavili su nešto lakše nego u prvoj utakmici, ovoga puta sa 97:91.

Nakon što su prvu pobjedu osigurali u posljednjim trenutcima susreta, Unics je večeras do pobjede došao nešto lakšim putem. Vodili su veći dio prvog poluvremena i na odmor otišli sa devet koševa prednosti.

Iako su u uvodnim minutama nastavka vodili sa dvocifrenom prednošću, pretkraj četvrtine Zenit se potpuno vratio u utakmicu te u dva navrata i bio u vodstvu. Međutim Unics je vrlo brzo vratio utakmicu u svoju korist, poveo sa devet razlike te mirno priveo utakmicu prema kraju.

Keith Langford bio je najučinkovitiji kod Unicsa sa 25 koševa (7/16 za dva, 1/5 za tricu, 8/9 slobodna bacanja). Joaquim Colom ubacio je 24 koša (3/6 za dva, 3/4 za tricu, 9/10 slobodna bacanja) uz osam uhvaćenih skokova i sedam asistencija, dok je hrvatski košarkaš Marko Banić odigrao vrlo dobru utakmicu te ubacio 19 poena (7/9 za dva, 5/7 za tricu, uz dva skoka i asistenciju.

Kod Zenita najbolji je bio Janis Timma sa 23 koša (6/12 za dva, 3/10 za tricu, 2/5 slobodna bacanja) uz po šest skokova i asistencija. Zabian Dowdell završio je utakmicu sa 16 ubačaja (7/7 za dva, 0/2 za tricu, 2/2 slobodna bacanja) uz 11 skokova, dok je Kaspras Berzins završio utakmicu sa 14 poena (5/5 za dva, 0/2 za tricu, 4/4 slobodna bacanja).