EP 2016., skupina B, 1. kolo, 11.06.2016, 21:00 h, Stade Vélodrome - Marseille
Suci: Nicola Rizzoli, Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (Italija)
1:1(0:0) Rusija
Denis Glušakov 90'+2'
Rusija

Branimir Korać • subota, 11.06.2016.

Englezi će još malo čekati na prvu pobjedu na otvaranjima europskih prvenstava. Nikada nisu bili bliže, imali su vodstvo do posljednjih trenutaka sudačke nadoknade, a onda he Rusija došla do remija...

Jack Wilshere
77'
4
James Milner
87'

Roman Širokov
77'
8
Denis Glušakov
80'
11
Pavel Mamajev
85'
Leonid Slucki

Najvećim dijelom susreta bila je Engleska bolja, ali jednostavno nije izdržala. Rusija je uzela bod zahvaljujući pogotku u 92. minuti susreta kada se već činilo da će Englezi slaviti.

Engleska je puno bolje otvorila utakmicu, u prvih 15 minuta potpuno je potisnula Ruse i kreirala već u ranoj fazi nekoliko dobrih prilika.

Igrali su brže, jednostavnije i pokretljivije, dobivali lopte tamo gdje i žele, na krila, te tražili igrače u sredini. S druge strane Rusi su dosta teško zadržavali loptu u trenucima kada bi je dobili u noge.

Nekoliko pokušaja Engleza u startu nije bilo precizno, pokušavali su Lallana, Smalling, Kane i Alli dok su Rusi prvi put zapucali prema Hartu u 16. minuti preko Ignaševiča.

Bio je to doslovno jedini pokušaj Rusa u prvom poluvremenu dok je s druge strane Akinfejev odrađivao "prekovremeno".

Nekoliko odličnih prilika Englezi su prokockali, a možda i najbolju Lallana kada ga je fantastično pronašao vrlo dobri Walker, ali veznjak Liverpoola nije pogodio suprotni kut.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 0:0 što i nije bilo pravedno prema Englezima koji su bili znatno bolji protivnik u prvom dijelu, no nije ih htio gol.

S druge strane Rusi nisu pokazali gotovo ništa i vrlo teško su se nosili s motoričnim protivnikom.

U drugo poluvrijeme Rusi su ušli bolje i u prvih 15 minuta drugog dijela pokazali su više nego u svih prvih 45 minuta. Polako su počeli preuzimati inicijativu i sve opasnije prijetili su prema Hartu.

Najkonkretniji bio je u 63. Smolov koji je jako lijepo ciljao s 18 metara, lopta je išla u dalji kut, ali mrvicu neprecizna i ostalo je 0:0.

U 72. minuti centimetri su dijelili Waynea Rooneyja od pogotka. Odbijena lopta na 15 metara došla mu je idealno, dobro je pucao, ali Akinfejev je odbio loptu refleksnom obranom u gredu.

Minutu kasnije Engleska ipak dolazi do vodstva. Ščenikov je napravio prekršaj na 18 metara od gola, slobodni udarac fantastično je izveo Eric Dier koji snažnim udarcem napokon matira Akinfejeva.

I kada se činilo da će Englezi doći do svoje prve pobjede na startu europskih prvenstava ikada, Rusija dolazi do poravnanja. Nakon ubačaja s lijeve strane Berezucki je nadskočio Rosea, lopta je išla u mrežu kada ju je Glušakov samo potvrdio i zaslugom Berezuckog (i Uefe koja mu je pripisala gol) donio bod Rusiji i upisao svoj prvi pogodak u Francuskoj.

Okrutno po Engleze koji su većim dijelom susreta bili bolji protivnik, ali Rusija se ipak provukla.

• Nenad6212.06.2016. u 09:43
    Alo Branimire, ovo su sportske strane, polupao si loncice....
    Nenad62
  • Obrisan korisnik11.06.2016. u 23:58
    Bas me iznenadilo da Wardy uopce nije usao. Uvalise im Rusi u zadnjem trenutku-i neka su. U svakom slucaju, do sada najbolja tekma.
  • Obrisan korisnik11.06.2016. u 23:30
    Bravo Rusi!
  • Obrisan korisnik11.06.2016. u 23:00
    jebeš ti trenera od sto godina kad je glup. ima treću izmjenu i on je ne napravi, idiot! prvo je kasnio s izmjenama i ekipa je pala a gol je slučajno iz slobodnjaka pao. vardy je morao ući kad su poveli i povukli se, što je isto glup0o, ali on ni mogao pobjeći u kontri. ali na kraju rusi rade tri... [više na forumu]