EP 2016., skupina E, 2. kolo, 18.06.2016, 15:00 h, Stade de Bordeaux - Bordeaux
Suci: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarik Ongun (Turska)
3:0(0:0) Irska
Irska

Belgija razbila Irsku i vratila samopouzdanje, fali im još bod za osminu finala

Niko Rukavina • subota, 18.06.2016.

Nakon početnog poraza od Italije, Belgija je razbila Republiku Irsku te ju samo bod dijeli od plasmana u osminu finala. Belgijci su sva tri pogotka zabili u drugom dijelu, a dvostruki strijelac bio je Romelu Lukaku.

Radja Nainggolan
57'
14
Dries Mertens
64'
20
Christian Benteke
82'
James McClean
63'
7
Aiden McGeady
72'
10
Robbie Keane
78'
Martin O'Neill

Belgija je upisala zasluženu pobjedu protiv danas slabe Irske. Belgijci su dominirali svih 90 minuta, te su na kraju upisali 18 udaraca na suparnički gol. Belgiji u posljednjem kolu protiv Švedske igra neriješeno za plasman u osminu finala, dok Irska mora pobijediti Italiju, no i tada ovisi o ostalim rezultatima.

Belgija je od samog početka utakmice bila bolja momčad na terenu. Prvu prigodu Belgijci su imali u 13. minuti kada je Toby Alderweireld glavom nakon kornera pucao kraj gola. Malo kasnije pokušao je i Kevin De Bruyne iz slobodnjaka no i njegov pokušaj otišao je kraj gola.

Irci su do tada prijetili isključivo iz prekida, no Belgija je igrala puno bolje te je gol “visio” u zraku. Najbolju prigodu u prvom dijelu Belgija je imala u 21. minuti kada je Eden Hazard nakon odbijanca tukao volej udarcem, ali je lopta otišla preko gola.

Bolju igru Belgija u prvom dijelu nije uspjela kapitalizirati pogotkom, no zato im se otvorilo u nastavku utakmice. Odmah na startu druge dionice De Bruyne je pronašao Romelua Lukakua koji s ruba kaznenog prostora poentira za zasluženo vodstvo svoje momčadi.

Nakon pogotka, Belgija je nastavila kontrolirati utakmicu i nije dopustila prigodu Ircima da se razmašu. Momčad Marca Wilmotsa pitanje pobjednika riješila je u razdoblju od 62. do 70. minute. Prvo je Thomas Meunier centrirao, James McCarthy zakasnio, a u mrežu zabio Axel Witsel, da bi osam minuta kasnije Lukaku zabio svoj drugi pogodak na asistenciju Hazarda za konačnih 3:0.

Do kraja utakmice više nije bilo pogotka. Belgija je upisala zasluženu pobjedu i svojom igrom opravdala ulogu jednog od favorita natjecanja.