Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 12.07.2016, 20:45 h, Skoplje, Nacionalna Arena Filip II Makedonski
Suci: Robert Madley, Gary Beswick, Ian Hussin (Engleska)

Branimir Korać • utorak, 12.07.2016.

U prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka Dinamo je u Skoplju svladao Vardar s 2:1 i približio se prolazu u treće pretkolo. Modri su imali problema protiv makedonskog prvaka koji je čak tri puta u drugom poluvremenu pogađao vratnicu, ali nije uspio nadoknaditi zaostatak iz prvog dijela...

Jonathan Balotelli
46'
14
Darko Velkoski
46'
80
Jhon Obregon
71'
Goce Sedloski
30
(do 80')
77
(do 66')
Zlatko Kranjčar

Težak posao imao je Dinamo u Skoplju. Upozoravalo se da je Vardar vjerojatno najteži izbor kojeg su Modri mogli dobiti i vidjelo se zašto. Makedonci su pred svojim navijačima stvorili dosta problema hrvatskom prvaku, u drugom poluvremenu stvorili su niz prilika i ne bi bilo nezasluženo da su utakmicu završili neporaženi.

U prvom poluvremenu domaćin je igrao u grču i s dosta respekta prema Dinamu te je takav nastup platio s dva primljena pogotka. Na poluvremenu je Goce Sedloski napravio dvije izmjene i one su se pokazale kao dobre, domaćin je u nastavku zaigrao bolje i Dinamo se dobro pomučio da bi zadržao pobjedu.

Na prvi pogodak čekalo se do 21. minute kada je Soudani ubacio sa strane, crnogorski branič Mijušković skrenuo loptu i prevario Pačovskog.

Deset minuta kasnije Modri povećavaju prednost. Ponovno je velik posao odradio Soudani koji je odlično asistirao u sredinu za Marka Roga, a ovaj lakoćom zabija s desetak metara.

Do kraja prvog dijela Vardar je bio blizu poravnanja kada je Petkovski izmaknuo Dinamovoj obrani, ali vratnica je spasila Ježinu.

U drugom dijelu slika na travnjaku se promijenila i Vardar je bio opasniji. U 55. minuti uspio je doći do poravnanja preko armenskog internacionalca Hambartsumyana i tako najavio neugodnih pola sata.

Nakon primljenog gola Dinamo je krenuo prema naprijed i prijetio preko Soudanija i Fernandesa, ali nedostajalo je preciznosti. 20 minuta prije kraja najveća prilika za Dinamo u drugom poluvremenu. Sigali je s desetak metara dobro pucao, ali pogodio vratnicu, lopta je došla do Ćorića koji puca pokraj gola.

U zadnjih deset minuta dva puta okvir gola spasio je Ježinu. Prvo nakon udarca Balotellija, a zatim i nakon pokušaja Kojaševića. Upravo te situacije upozorenje su Modrima uoči uzvrata u Maksimiru koji je na rasporedu 20. srpnja.

• Veni vidi vici13.07.2016. u 08:04
    Dinamu već godinama i nije neki problem 2. i 3.pretkolo, njemu je uvijek ključno bilo ono 4.pretkolo
    Veni vidi vici
  • qvestor13.07.2016. u 07:42
    nisam gledao utakmicu ali u naslovu piše Vardar triput tresao okvir gola, očito je sreća iz Portugala otišla na stranu Dinama