Celta Vigo
Celta Vigo 0:4 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Mihaela Bradovski • subota, 10.09.2016.

Madridski Atletico visoko je svladao Celtu na gostovanju u Vigu, slavio je s čak 4:0 i to uz sva četiri pogotka u drugom poluvremenu. Šime Vrsaljko nije bio u zapisniku...

Lakše nego što se to očekivalo Atletico je odradio gostovanje u Vigu. Celta je pregažena s 4:0, a pad domaćina krenuo je početkom drugog poluvremena kada je Atletico stigao do vodstva.

Celta nije loše otvorila utakmicu i zaprijetila je već u desetoj minuti kada je Wass u kaznenom prostoru pronašao Senea, ali on je pucao u vanjski dio mreže.

Sredinom prvog dijela još jedna lijepa prilika za Celtu i to nakon što je Juanfran lakoćom ispao, Bongonda je pokušao, ali nije pogodio u kut gola Oblaka.

Iako je Celta izgledala bolje prema naprijed, Atletico je stigao do vodstva u 53. minuti i tu se susret okrenuo. Griezmann je bio asistent, odlično je pronašao Kokea koji nije bio dobro pokriven i lakoćom je zabio za vodstvo.

U 73. minuti Gameiro nije iskoristio čisti zicer kada je obišao Alvareza i imao prazan gol, no promašio je, ali već u sljedećoj akciji Atletico podiže na 2:0. Saul Niguez nabacio je za Griezmanna koji glavom zabija za povećanje prednosti.

Griezmann je svoj drugi ovosezonski pogodak postigao deset minuta prije kraja, ponovno je pucao glavom i to nakon ubačaja Juanfrana.

Domaćin je potpuno pao i primio je i četvrti pogodak, ovaj put nakon što je Koke pronašao Correu koji ne griješi i stavlja točku na i.

Atletico je tako došao do prve ovosezonske pobjede dok Celta ostaje na dnu ljestvice.