Branimir Korać • srijeda, 14.09.2016.

U skupini F Real Madrid i Borussia Dortmkund krenuli su pobjedama, a Madriđani su imali posebno težak posao, svladali su Sporting pogotkom Morate tek u 95. minuti susreta...

Legia - Borussia Dortmund 0:6

Dortmundska Borussia bila je najuvjerljivija ove srijede. Na gostovanju u Varšavi pregazila je Legiju čak sa 6:0, a pogotke je postizalo šest različitih igrača.

Legia je odigrala vrlo slabo, izgledala je zalutalo na terenu i nije imala baš nikakav odgovor na sjajnu igru gostiju koji su bili vrlo ubojiti.

Već nakon 17 minuta igre bilo je 3:0 za goste. Golijada je počela u sedmoj minuti kada je Götze iskoristio očajno postavljanje domaće obrane i glavom zabio za vodstvo.

Osam minuta kasnije Raphael Guerreiro izveo je slobodan udarac i ubacio u kazneni prostor na Sokratisa Papastathopoulosa koji šalje loptu u kut.

Domaćin je potpuno pao i u 17. minuti nakon što jen odbijen slobodni udarac Pulisica, Marc Bartra iz blizine podiže na 3:0.

Ništa bolje za domaćina nije bilo drugo poluvrijeme. U 51. minuti Borussia je stigla do četvrtog pogotka koji postiže Guerreiro odličnom reakcijom na odbijenu loptu.

Do kraja susreta mrežu Legije tresli su i Gonzalo Castro i Pierre-Emerick Aubameyang za visoki poraz Legije.

Real Madrid - Sporting Lisabon 2:1

Sporting je imao u rukama sva tri boda na gostovanju na Santiago Bernabeuu, ali u završnici nije izdržao i primio je dva pogotka. Briljantan gol Cristiana Ronalda i pogodak Alvara Morate u 95. minuti spasili su Madriđane.

Ronaldo je s posebnim nestrpljenjem čekao dvoboj protiv svojeg bivšeg kluba i na kraju je bio čovjek koji je pokrenuo povratak Real Madrida u utakmicu.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo loše za Madriđane koji nikako nisu mogli stvoriti pravi pritisak i prilike, Sportingu je to podiglo samopouzdanje i Portugalci su posebno preko Martinsa bili opasni.

Odmah na startu drugog dijela šok za Madriđane. Ruiz je lijepo progurao loptu do Brune Cesara koji je odlično pucao i poslao loptu iza leđa Casille.

Tek u zadnjih 15 minuta domaćin je ugurao Sporting u 16 metara i počeo nizati priliku za prilikom. U 83. minuti Ronaldo je čudesno promašio iz sjajne pozicije kada je pogodio vratnicu, ali zato se iskupio u 88. minuti.

Dosuđen je slobodni udarac na 20-ak metara, a Ronaldo je fantastično pogodio "u 90" ostavivši gostujućeg vratara bez šanse.

U 95. minuti James Rodriguez sjajno je ubacio loptu u kazneni prostor, Morata je glavom pucao, Rui Patricio samo odbio loptu u mrežu za konačnih 2:1 za domaćina.

Luka Modrić nakon lošeg prvog dijela dobro je odradio drugih 45 minuta.

• Obrisan korisnik15.09.2016. u 23:47
    mišičavko zabio od stative i još neki krive golmana. Akcija za Moratu brzinska Modrić- James- Glava-Gajba
  • Obrisan korisnik15.09.2016. u 23:31
    Opet na motor Modrića: najviše dodavanja - 88, 86 %
  • msc15.09.2016. u 16:22
    koliko sreće ima ovaj real pa to nije normalno, velika šteta što sporting nije izdržao do kraja, bar bod da je uzeo igrom su to zaslužili
    msc
  • qvestor15.09.2016. u 10:21
    odličan kraj utakmice i Zizu je pokazao da zna kada je uveo Jamesa umjesto Kroosa jer zadnji gol je i krenuo od Modrića do Jamesa koji je sjajno ubacio na Moratu.