Premier liga, 5. kolo, 18.09.2016, 13:00 h
Watford
Watford 3:1 Manchester United
Manchester United

Marjan Kreševac • nedjelja, 18.09.2016.

Nakon dva poraza za redom od Cityja i Feyenoorda Crveni vragovi su stigli na Vicarage Road na ogled petog kola Premiershipa s Watfordom i nastavili su crni niz, doživjeli su treći poraz za redom, domaći su slavili s 3:1.

Domaći nisu ni malo bili impresionirani zvijezdama na terenu i na klupi gostiju, naprotiv, prvih 20 minuta bili su dominantna momčad. Kao posljedica toga rodile su se tri izgledne prilike od kojih je najupečatljivija ona iz 13. minute.

Komična reakcija obrane Uniteda u kojoj su se sudarili David de Gea i Chris Smalling rezultirala je idealnom loptom u noge osamljenom Odionu Ighalou. Ighalo nije iskoristio poklon i uspio je promašiti prazna vrata.

Nova velika prigoda za domaće bila je u 17. minuti, Darryl Janmaat ubacio je s desne strane, najviši u skoku bio je Troy Deeney. Odličan pokušaj glavom, ali brilijantna reakcija De Gee spriječila je domaće da dođu do ranog vodstva.

Probudio se United negdje sredinom prvog poluvremena i stvorio dvije lijepe prilike, prvu je iz blizine promašio Zlatan Ibrahimović u 25. minuti, a u 30. minuti Pau Pogba dalekometnim udarcem zatresao je gredu.

Kada je izgledalo da će United konačno posložiti stvari onakvim kakve bi trebale biti dogodio se šok, Watford je poveo. Anthony Martial izgubio je loptu na desnoj strani od Miguela Britosa, prihvatio ju je Darryl Janmaat koji nakon kraćeg trka odigrava povratnu za Capouea, a ovaj je neumoljiv i zabija za 1:0.

Budimo iskreni, Watford je svojom igrom definitivno zaslužio pogodak svojom igrom u prvom dijelu, ali isto tako veliki je upitnik nad Bristosovim startom koji što se više puta gleda sve više sliči na prekršaj.

Krenuo je United u drugo poluvrijeme puno odlučnije što je imalo za posljedicu i izjednačujući pogodak koji je stigao u 62. minuti kada je Marcus Rashford jednu ničiju loptu u šesnaestercu Watforda pospremio iza leđa vratara.

Nakon postignutog gola utakmica je krenula u jednom smjeru, onom prema vratima Watforda. Pritiskali su gosti pokušavajući doći do potpunog preokreta, a najbliže su bili pogotku kada je u 78. minuti glavom pokušao Ibrahimović, ali sjajno je reagirao Heurelho Gomes i lijepom paradom skinuo njegov pokušaj.

I onda još jedan šok. Samo minutu nakon što je ušao u igru, točnije u 82. minuti Juan Zuniga je poentirao nakon sjajne povratne lopte Roberta Pereyre i bacio cijeli Vicarage Road, a posebno svog trenera Waltera Mazzarria u delirij.

Točku na i na novi poraz velikana iz Manchestera stavio je u petoj minuti sudačke nadoknade Deeney koji je poentirao za 3:1 s bijele točke nakon prekršaja Fellainija. Nakon posljednje tri utakmice Crvenih vragova možemo mirno reći da nije u šoldima sve.