Udinese 1:2 Chievo
Chievo

Chievo preokretom u završnici do tri boda u Udinama

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.09.2016.

Do 82. minute Udinese je držao nova tri boda u rukama, ali Chievo je uspio u završnici napraviti preokret i upisati pobjedu 2:1. U petoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu je zabio Fabrizio Cacciatore...

Nakon poraza od Rome 4:0, Udinese je nanizao dvije pobjede, posljednju od njih na gostovanju kod Milana te je s pravom očekivao nova tri boda na svom travnjaku protiv Chieva. Međutim u završnici susreta gosti iz Verone stigli su do sva tri boda zahvaljujući golovima Lucasa Castra i Fabrizija Cacciatorea.

Chievo je imao bolji ulazak u susret i dva puta prijetio je preko Valtera Birse čiji su udarci otišli pokraj vratnice, ali unatoč boljem početku gostiju, Udinese je stigao do vodstva.

U 25. minuti Emil Hallfredsson asistirao je Duvanu Zapati koji glavom šalje loptu u mrežu Sorrentina.

U drugom dijelu gosti su krenuli po poravnanje i do njega su došli u 82. minuti kada je Castro došao pred Karnezisa i poslao loptu u mrežu.

U 87. minuti priliku je dobio Stipe Perica koji je u sljedećoj minuti zaradio žuti karton, a do kraja susreta nije zaprijetio gostujućem vrataru.

U 95. minuti gosti su stigli do potpunog preokreta, Cacciatore je postigao drugi pogodak za Chievo i postavio konačnih 2:1.

U zapisniku Udinesea bio je i Andrija Balić, ali nije dobio priliku.