Fiorentina
Fiorentina 1:0 Roma
Roma

Branimir Korać • nedjelja, 18.09.2016.

Roma je upisala prvi ovosezonski prvenstveni poraz i propustila je priliku pridružiti se Napoliju na vrhu ljestvice. Zasluge za to nosi Milan Badelj koji je donio pobjedu Fiorentini krasnim pogotkom u 83. minuti...

Posljednji dvoboj četvrtog kola talijanske Serie A odigran je u Firenzi gdje je Fiorentina bila bolja od Rome s 1:0. U zanimljivom dvoboju Rimljani su imali dovoljno prilika da susret završi i drugačije, ali nisu ih iskoristili.

Fiorentina zato jednu od svojih je i slavila je zahvaljujući sjajnom udarcu Milana Badelja i osjećaju Nikole Kalinića koji je preskočio loptu na putu do mreže.

U prvom poluvremenu prilike su bile rijetkost. Fiorentina je zaprijetila ozbiljnije tek u završnici prvog dijela pokušajem Borje Valera, a nešto ranije na drugoj strani prijetio je Edin Džeko.

Odmah na početku drugog poluvremena velika prilika za domaćina, Cristian Tello bio je u dobroj poziciji i nije loše pucao, ali Szczesny je odlično obranio.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Romu su centimetri dijelili od pogotka, Radja Nainggolan pogodio je vratnicu, a odmah zatim uslijedila je kazna. Dvije minute kasnije Badelj je iz prve pucao s više od 20 metara, prizemna lopta išla je u sam donji kut i od vratnice se odbila u mrežu.

Do kraja su Rimljani pokušavali preko Florenzija i Tottija, ali nisu bili precizni. Završilo je 1:0 čime se Fiorentina približila onima iz vrha.

Badelj i Milić odigrali su cijelu utakmicu dok je Kalinića zamijenio Cristoforo u 84. minuti.