Inter
Inter 2:1(0:0) Juventus
Juventus

Dario Dodić • nedjelja, 18.09.2016.

Nogometaši Intera na svom su travnjaku u odličnom susretu svladali Juventus s 2:1. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Ivan Perišić, kojem je trener Frank de Boer dao tek 20-ak minuta...

San Siro slavi prvu domaću pobjedu otkad je klupu Intera preuzeo Frank de Boer. Nizozemski strateg iz nekog razloga ne vjeruje hrvatskim igračima (kako Marcelo Brozović kaže nepravedno je kažnjen gledanjem susreta s tribina, dok je Ivan Perišić nagrađen sjedenjem na klupi), a upravo ga je sjajni hrvatski reprezentativac Ivan Perišić spasio i digao San Siro na noge. Ipak, mora se priznati da je Inter od samog početka susreta bio konkretnija i bolja momčad te je zasluženo došao do sva tri boda.

S druge, pak, strane Massimo Allegri djelima je potvrdio da tvrdnje kako je Mario Mandžukić bitan za Juventus nisu prazne priče te mu je još jednom dao prednost ispred Higuaina. Mandžo je bio razigran, nudio se, sudjelovao u većini akcija, ali bez konkretnijeg učinka.

Unatoč vrlo rastrčanom prvom dijelu mreže su mirovale. Nešto konkretniji bili su domaćini, vratnice su u dva navrata tresli Eder i Icardi, dok je najbolju priliku kod Juventusa imao Pjanić, ali bio je neprecizan. U drugi su dio bolje ušli "nerazzuri", ali prilike nisu pretvorili u pogotke pa je, kako to već biva u nogometu, uslijedio hladan tuš. Po lijevoj je strani krasno prošao Alex Sandro Lobo Silva, oštro je ubacio u peterac, Mandžukić je na prvoj vratnici bio prekratak, ali Lichtsteiner nije i Juve od 66. minute vodi.

Hladan tuš razbudio je domaćine i već nakon dvije minute raspoloženi Icardi vraća stvari na početak. Korner je s lijeve strane izveo Banega, a Icardi glavom posprema loptu iza Buffona. Tri minute kasnije u igru je ušao Perišić umjesto Edera, a u 74. minuti Higuain je zamijenio Mandžukića. Ključni trenutak susreta dogodio se u 78. minuti. Poigravanje obrane Juventusa rezultiralo je gubitkom lopte, nakon gužve Icardi ubacuje loptu s desne strane, točno na glavu natrčalom Perišiću koji lijepo glavom donosi pobjedu Interu.

Marko Pjaca u igru je ušao u 80. minuti, ali bez konkretnijeg učinka, a valja istaknuti i da je Banega u 90. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.