Napoli
Napoli 3:1 Bologna
Bologna

Filip Martinović • subota, 17.09.2016.

U utakmici četvrtog kola Serie A Napoli je na svom terenu dočekao momčad Bologne i upisao slavlje rezultatom 3:1. Golove za Napolitance zabili su Callejon te dva puta Milik, dok je za Bolognu pogodio Verdi.

Napoli je dominirao u prvom dijelu, te na odmor otišao sa zasluženom prednošću. Prvu prijetnju uputili su gosti, Simone Verdi dobro je opalio, ali je Pepe Reina uspio obraniti taj pokušaj. Gol Napolija nagovijestio je Lorenzo Insigne koji je solo prodorom zaprijetio u 12. minuti da bi dvije minute kasnije isti igrač asistirao Joseu Callejonu koji je glavom loptu pospremio u mrežu. Napoli je do kraja prvog dijela zaprijetio još preko Insignea i Hamšika, ali je rezultat ostao na 1:0.

U drugom dijelu vidjeli smo čak tri gola, a efikasniji je bio Napoli, iako je Bologna u drugom dijelu izgledala jako dobro, te na trenutke i bolje od domaćina. Bologna je do izjednačenja stigla u 56. minuti, Simone Verdi ispalio je projektil s 30-ak metara i donio gostima izjednačenje, Pepe Reina bio je poptuno nemoćan. Bologna je nakon gola dobila vjetar u leđa te počela ozbiljnije prijetiti, ali onda je džoker s klupe Arkadiuzs Milik sjajnu asistenciju Mareka Hamšika pretvorio u gol. Poljski napadač pokazao je da se Napoli nije pokajao kupivši ga iz Ajaxa, jer je u 78. minuti Milik još jednom pogodio u 78. minuti čime je i riješio pitanje pobjednika. Bologna je u 81. minuti ostala s igračem manje, isključen je Krafth jer je kao posljednji igrač obrane zaustavio napad Napolija.

Od hrvatskih igrača igrao je Ivan Strinić koji je na terenu proveo 67 minuta, dok je Marko Rog utakmicu odgledao s klupe.

Napoli je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto tablice s deset osvojenih bodova te utakmicom više od Juventusa. Bologna nakon četiri odigrane utakmice ima šest osvojenih bodova, nalazi se na devetoj poziciji.