Espanyol
Espanyol 0:2 Real Madrid
Real Madrid

Petar Jenjić • nedjelja, 18.09.2016.

Nogometaši Real Madrida uspješno su odradili gostovanje u Barceloni kod Espanyola. Slavili su rezultatom 2:0, a strijelci su bili James Rodriguez i Karim Benzema. Luka Modrić odigrao je čitav susret kod Reala, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Nakon teško izborene pobjede nad Sportingom u Ligi prvaka, pred Real Madridom bio je novi dvoboj u domaćem prvenstvu. Na Estadi Cornelia-El Prat dočekala ih je momčad Espanyola. U dvobojima ovih dviju momčadi posljednjih godina izostajalo je bilo kakve neizvjesnosti. Gotovo je devet godina prošlo otkad je Espanyol pobijedio Real, a nešto manje od tri kada su izbjegli poraz manji od tri razlike.

U večerašnji je susret Zinedine Zidane poslao nešto izmjenjeniji sastav, izostavivši Cristiana Ronalda zbog bolesti i Garetha Balea zbog ozljede. Tako su u prvu postavu ušli Marco Asensio i Lucas Vasquez, a Real je igrao u postavi 4-3-3: Casilla; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro, Rodriguez; Lucas Vazquez, Benzema, Asensio.

S druge je strane Quique Sanchez Flores napravio tek jednu zamjenu. Umjesto suspendiranog Javija Fuega u početnu je postavu ušao Papakouli Diop. Igrali su u postavi 4-4-2: Diego Lopez; Javi Lopez, David Lopez, Duarte, Sanchez; Perez, Diop, Roca, Piatti; Baptistao, Moreno .

Prva je prijetnja došla upravo od strane domaćina. U 12. je minuti Leo Baptistao pucao s ruba šesnaesterca, ali je Francisco Casilla lijepo obranio. Isti je igrač imao priliku u 42. minuti, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola.

Na samom kraju prvog dijela James Rodriguez doveo je Madriđane u vodstvo. Driblingom je prošao dvojicu suparničkih igrača te s dvadesetak metara poslao neobranjiv udarac u mrežu. Bio je to jedini udarac Reala u okvir gola u prvih 45 minuta.

Nakon nešto nervoznijeg početka nastavka, gosti su prvi puta priprijetili u 60. minuti. Sjajno je volejem pokušao Benzema, no Diego Lopez je uspio obraniti. Francuski napadač poentirao je 11 minuta kasnije. Lucas Vasquez ubacio je s desnog krila prizemnu loptu na pet metara, a Benzema postigao pogodak pokraj nemoćnog Lopeza.

Vratar Real Madrida bio je na iskušenju tri minute kasnije, kada je pucao Felipe Caicedo i uspio u konačnici izboriti korner. Do kraja susreta prilika više nije bilo.

Luka Modrić odigrao je čitav susret kod Reala, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.