Jurica Godina • srijeda, 21.09.2016.

Engleski Premierligaši su lakše ili teže, bezbolno ili uz nastavak klupskih neizvjesnosti, prošli šesnaestinu finala Liga kupa.

Bilićev West Ham imao je velikih problema protiv četvrtoligaša Accringtona. Gosti su igrali na valu ambicioznosti da mogu zaprijetiti Čekićarima, što se nipošto ne bi moglo reći za West Ham, koji je obranu kluba iz League Two probijao sve do 96. minute. Dimitri Payet je tada pogodio iz slobodnog udarca i spriječio produžetke te možebitnu senzaciju.

Praznik kod trećeligaša Northamptona upriličio je Manchester United. Domaći navijači su dubkom ispunili stadion kapaciteta nešto manjeg od 8.000 mjesta te prijetili velikanu. Nakon što su pogodili iz jedanaesterca i time izjednačili na 1:1, United je drugo poluvrijeme shvatio maksimalno ozbiljno. U igru su uvedeni Ibrahimović, Rashford i Fellaini, što je naposljetku omogućilo pobjedu od 3:1. Strijelci za United bili su Carrick, Herrera i Rashford.

Swansea i Manchester City igrat će dvaput u nekoliko dana. Najprije, u Liga kupu, City je nastavio savršeni niz pobijedivši 2:1. Građani su i bez vrhuške svojih zvijezda kontrolirali susret te pogocima Clichyja i Garcije ostvarili pobjedu. Swansea je imao podosta opasnih pokušaja, no, City nije dozvolio neizvjesnost, iako su domaćini pogodili u samoj završnici. Isti suparnici igrat će na istom terenu i u subotu u sklopu šestog kola Premier lige.

Nikakvih problema nije imao Tottenham koji je napunio mrežu Gillinghama. Dva od pet pogodaka Spursa postigao je Eriksen.

Hull je uspio nadići mnoštvo Stokeovih napada, na kraju slavivši 2:1, i to odlučujućim pogotkom u sučevom dodatku. Prolazak dalje izborili su još Sunderland, Southampton i Bristol City.