Visok poraz Šibenčana u Sesvetama, Zagreb bez pobjede protiv Solina

Mihaela Bradovski • subota, 24.09.2016.

Odigrani su susreti sedmog kola Druge HNL nakon kojeg je na vrhu momčad Sesveta koja je u derbiju pregazila Šibenik uz tri pogotka Vedrana Meseca...

Novigrad je prekinuo negativnu seriju i napokon je došao do pobjede. Na svom stadionu ugostio je Lučko i svladao ga s 1:0, a pobjeda domaćina mogla je biti i izraženija.

Strijelac jedinog pogotka bio je Ivo Caput, autor hat-tricka u Kupu prije nekoliko dana, a osim njega u strijelce su se mogli upisati i Bjelanović nekoliko puta te Glavaš koji je u završnici pogodio vratnicu.

Više se očekivalo od Zagreba unatoč potopu u Kupu protiv Bjelovara. Na toj utakmici Pjesnici su izgledali tragikomično, a nekog drastičnog pomaka nije bilo protiv Solina. Naravno, nastup je bio bolji nego u Kupu, ali ipak ne dovoljno dobar da bi domaćin slavio. Čak štoviše, gosti su imali vodstvo od 15. minute kada je Jelavić zabio pa sve do 65. kada najbolji strijelac lige Edin Šehić poravnava na konačnih 1:1.

Šibenčani su doživjeli težak poraz 4:0 u gostima u Sesvetama, a porazu je zasigurno doprinio i tragičan slučaj neposredno prije odlaska na stadion kada je stigla vijest da je preminuo Damir Ćapin, član uprave kluba.

Potreseni gosti lako su pali i upisali težak poraz za koji je zaslužan hat-trickom Vedran Mesec dok je jedan pogodak dodao Maloča.

S identičnih 4:0 Gorica je svladala Hrvatski dragovoljac koji je gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje. Pogotke za Goričane postigli su Tatar, Postonjski te Prskalo dva.

Dugopolje i Rudeš kao i Imotski i druga momčad Dinama, odigrali su bez pogodaka.