Napoli
Napoli 2:0 Chievo
Chievo

Branimir Korać • nedjelja, 25.09.2016.

Napoli je upisao očekivanu pobjedu u šestom kolu Serie A. Na svom stadionu ugostio je Chievo i svladao ga s 2:0 te tako ostao na korak iza Juventusa koji i dalje drži vrh ljestvice...

I dok Marko Rog i dalje čeka na debi u dresu Napolija, njegov klub nastavlja pobjeđivati. Šesto kolo donijelo mu je dvoboj protiv Chieva i očekivanu pobjedu 2:0.

U prvih 11 nije bilo niti Ivana Strinića koji je ponovno ostao na klupi, a priliku je još jednom dobio njegov konkurent Alžirac Faouzi Ghoulam.

Domaćin je motivirano i snažno krenuo u susret znajući da je Juventus slavio i da ne smije ostati bez pobjede u ovom susretu kako se Stara dama ne bi još više odvojila.

Uz takav ulazak u utakmicu stigao je i brzi gol, već u 24. minuti gosti su prvi put vadili loptu iz mrežu nakon što je precizan bio Manolo Gabbiadini.

15 minuta kasnije novi pogodak. Ovaj put strijelac je bio Marek Hamšik koji je stigao do jubilarnog 100. gola u dresu Napolija u svim natjecanjima.

Nakon što je stigao do ugodne prednosti, Napoli nije imao potrebe za jurnjavom, bez većih problema sačuvao je ovo vodstvo i ostvario cilj - tri boda.