Branimir Korać • nedjelja, 25.09.2016.

U šestom kolu Serie A Inter je dočekao Bolognu, ali nije uspio doći do tri boda. Ivan Perišić bio je strijelac jedinog pogotka za milansku momčad, ali to je bilo dovoljno samo za remi kojim je prekinut niz od tri uzastopne pobjede De Boerove momčadi...

Nakon tri uzastopne pobjede, zaustavljen je Interov niz i to tamo gdje se nije očekivao njegov kraj. Na San Siru gostovala je Bologna i očekivalo se da će De Boerova momčad nastaviti seriju bez obzira na dobre igre Donadonijevog sastava, ali Inter ipak nije upisao tri boda.

Marcelo Brozović i dalje je na ledu te nije konkurirao za nastup, ali je zato igrao Ivan Perišić i postigao lijep pogodak za poravnanje na konačnih 1:1. Bologna je vodila već od 14. minute golom Mattije Destra, ali Perišić u 37. minuti poravnava. Candreva je ubacio loptu, a hrvatski reprezentativac iz prve puca i odlično zahvaća loptu koja odlazi u suprotni kut.

Do kraja susreta Inter je bio bolja momčad, stvorio je više prilika, ali posebice Icardi se ispromašivao i ostalo je tih 1:1. Perišić je odradio cijelu utakmicu.

Roma je upisala poraz na gostovanju kod Torina koji je slavio s 3:1. Potpuno otvorena utakmica s dosta obrambenih pogrešaka na obje strane donijela je četiri pogotka, a uspješniji su bili domaćini.

Već u osmoj minuti Torino je poveo, Joel Obi odradio je dobar posao, odlično ubacio, a loptu je glavom u mrežu poslao Andrea Belotti. Pet minuta kasnije nova velika prilika za domaćina, Iago Falque pucao je iz dobre pozicije, međutim Poljaka na golu Rome ovaj put spasila je vratnica.

Roma je imala više loptu u posjedu, ali Torino se odlično transformirao iz obrane u napad i stvarao dosta problema gostima, a na odmor je otišao s minimalnom prednosti.

U drugom dijelu vrlo brzo još dva pogotka i to oba iz kaznenog udarca. Prvo je Iago Falque povisio na 2:0, a onda je Francesco Totti smanjio na 2:1. Raspoloženi Falque dodao je još jedan pogodak za konačnih 3:1.

Lazio nije imao problema protiv skromnog Empolija kojeg je svladao s 2:0. Domaćin je bio bolji protivnik i zasluženo je uzeo sva tri boda, a prvi pogodak postigao je nakon pola sata igre kada je Balde Keita zabio za vodstvo. U završnici susreta pobjeda je potvrđena, na ulasku u sudačku nadoknadu Senad Lulić povisio je na konačnih 2:0.

Udinese uz nastup Stipe Perice u posljednjih pola sata, nije uspio doći niti do boda protiv Sassuola. Domaćin je odnio puni plijen zahvaljujući pogotku Defrela u 34. minuti. U završnici susreta Ewandro je bio u prilici donijeti bod Udineseu, ali njegov udarac zaustavila je greda.

Ivan Jurić s Genoom odigrao je doma 1:1 protiv Pescare s čime će na kraju morati biti zadovoljan jer je posljednjih 15 minuta igrao s dva igrača manje zbog isključenja Edenilsona i Gorana Pandeva.

U 47. minuti Giovanni Simeone doveo je Genou u vodstvo i prednost je održavana sve do 86. minute kada Manaj poravnava na konačnih 1:1. Dario Župarić i Robert Murić kod gostiju su ostali na klupi svih 90 minuta.

čoban2343
    Vrhunski pogodak vrhunskog igrača, bravo Ivane!
    čoban2343
  • Obrisan korisnik26.09.2016. u 12:47
    Perja jedan od jači u Interu, zaslužuje bolji klub
  • Obrisan korisnik25.09.2016. u 17:25
    Krasan volej, ipak momčad u cijelini nije bila na Ivanovoj razini.A šta je sa Brozom? Je još u nemilosti?
  • Duje7725.09.2016. u 17:17
    Čestitke na zalaganju momčadi Intera, no Bologna je ipak presolidna momčad da bi ostvarili laganu pobjedu.