Palermo
Palermo 0:1 Juventus
Juventus

Petar Jenjić • subota, 24.09.2016.

Susretom Palerma i Juventusa započelo je šest kolo talijanske Serie A. Juventus je slavio s minimalnih 1:0, autogolom Goldanige, koji je skrenuo udarac Danija Alvesa i prevario Josipa Posavca. Unatoč porazu hrvatski je vratar odradio sjajnu utakmicu.

Pet bodova nakon pet susreta postalo je prilično zabrinjavajuće za momčad Palerma. Zahvaljujući golu Nestorovskog u srijedu svladali su Atalantu i upisali prvu pobjedu ove sezone. U odnosu na prošlu utakmicu u sastav su ušli Geancarlo Gonzales, Alessandro Gazzi, Mato Jajalo i Norbert Balogh, a početna je jedanaestorka izgledala, u postavi 3-4-2-1 izgledala ovako: Posavec; Cionek, Gonzalez, Goldaniga; Rispoli, Jajalo, Gazzi, Aleesami; Diamanti, Čočev; Balogh.

S druge strane, nakon poraza od Intera na San Siru, nogometaši Juventusa su se vratili na pobjednički kolosijek rutinskom 4:0 pobjedom nad Cagliarijem. U standardnu su se 3-5-2 postavu vratili Mario Mandžukić, Sami Khedira i Leonardo Bonucci pa je početni sastav izgledao ovako: Buffon; Barzagli, Bonucci, Rugani; Dani Alves, Khedira, Lemina, Pjanić, Alex Sandro; Mandžukić, Higuain.

Već se u prvoj minuti Higuain našao u izglednoj prilici u kaznenom prostoru, no poslao je loptu preko gola. Pritisak se Juventusa nastavio pa je u 7. minuti udarac Lemine sjajno obranio Josip Posavec. Pokušao je i Mandžukić četiri minute kasnije, no udarac glavom otišao je malo iznad grede.

Mladi je hrvatski vratar i dalje nastavio odlično braniti. U 33. i 34. minuti obranio je udarce Lemine i Cuardada sa ruba kaznenog prostora. U završnici je poluvremena Pjanić upropastio dobru priliku slabim udarcem. Jedinu je priliku za Palermo propustio realizirati Aleesami, čiji je udarac obranio Buffon. Time je zaključeno prvo poluvrijeme.

Nakon četiri minute igre u nastavku gosti su došli do prednosti. Udarac Danija Alvesa pogodio je Edoarda Goldanigu, promijenila smjer i ušla u gol. Posavec je bio nemoćan. Tempo se igre u narednom periodu primirio. Juventus je bio zadovoljan sa postignutim golom.

Tako je bilo do 66. minute kada je Mandžukić odlično pucao iz voleja, ali je njegov udarac Posavec obranio i izbacio u korner. Hrvatski je reprezentativac i dalje bio u akciji. Khedira ga je lijepo uposlio u kaznenom prostoru, ali nije mogao postići pogodak pored raspoloženog Posavca. Minutu kasnije je Mandžukić i postigao pogodak, ali je bio u zaleđu.

U 74. minuti za domaćine je iz slobodnog udarca pokušao Aleesami, ali je Buffon ponovno bio pravovremen. Do kraja susreta većih prilika nije bilo.

Josip Posavec branio je čitav susret za Palermo, dok je Mato Jajalo napustio igru u 68. minuti. Kod Juventusa je Mario Mandžukić odigrao svih 90 minuta, dok je Marko Pjaca cijeli susret odgledao s klupe.

• Obrisan korisnik26.09.2016. u 08:22
    u utorok bu zdravkec malo popričal pa bu pjaca dobil više prilike.. ne nužno protiv dinama ali u nastavku sezone svakako