Empoli
Empoli 0:3(0:0) Juventus
Juventus

Dario Dodić • nedjelja, 02.10.2016.

Nogometaši Juventusa dugo su lomili otpor protivnika na gostovanju kod Empolija u sedmom kolu Serie A. Tek sredinom drugog poluvremena otključali su vrata domaće ekipe da bi na kraju slavili s uvjerljivih 3:0...

Iako konačnih 3:0 za Juventus to ne pokazuje, gosti iz Torina teže su od očekivanog došli do sva tri boda na gostovanju kod Empolija. Iako su dominirali tijekom većeg dijela susreta, tek u 65. minuti došli su do vodstva nakon čega se igra Empolija u dobroj mjeri raspala.

Prvi su dio obilježili brojni pokušaji gostiju, ali na putu do gola pokušajima Dybale, Cuadrada i Higuaina stajali su dobro postavljeni obrambeni igrači Empolija i sjajni vratar Lukasz Skorupski. Imao je lijep pokušaj i Empoli preko Krunica, ali njegov je udarac obranio Buffon.

Igrala se 65. minuta kada je sjajni Dybala nakon dodavanja Sandra silovitim udarcem pod gredu otvorio seriju golova Juventusa. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2:0 nakon što je Gonzalo Higuain silovitim udarcem lijevom nogom s ruba šesnaesterca pogodio sami kut Empolijevog gola. Već u 70. minuti priča je bila završena, nakon pogreške domaćeg braniča loptu je uzeo Higuain, ušao u peterac, prevario i vratara i lagano poentirao za 3:0.

Posljednjih gotovo 20 minuta dobio je priliku i Marko Pjaca umjesto odličnog Dybale. Marko je ponovno bio raspoložen, imao je dvije sjajne prilike za pogodak (5:56 u videu), ali nije se uspio upisati u listu strijelaca. Mario Mandžukić susret je odgledao s klupe.

• vjesu02.10.2016. u 16:16
    Empolija treba pod hitno izbacit iz Serie A jer su izgledali totalno nemocno protiv jednog Juvea i izgubili sa velikom gol razlikom!