Petar Jenjić • nedjelja, 02.10.2016.

Odigrane su još tri utakmice sedmog kola talijanskog prvenstva, a u najzanimljivijem je dvoboju Milan okrenuo 1:3 zaostatak protiv Sassuolo te u konačnici slavio 4:3. Roma je slavila protiv Intera 2:1, kao i Torino protiv Fiorentine. Asistent jedinog pogotka momčadi iz Firence bio je Hrvoje Milić.

Roma – Inter 2:1

U večerašnji su susret Nerazzuri ušli nakon razočaravajućeg remija protiv Bologne i poraza u Europskoj ligi od Sparte Prag. U odnosu na susret u Češkoj, Frank de Boer je odlučio napraviti nekoliko promjena pa je Inter u formaciji 4-2-3-1 izgledao ovako: Handanović; Ansaldi, Miranda, Murillo, Santon; Mario, Medel; Candreva, Banega, Perišić; Icardi.

S druge je strane trener Rome Luciano Spalletti odlučio napraviti četiri promjene u odnosu na susret Europske lige u četvrtak protiv rumunjske Astre, a na teren je u postavi 4-2-3-1 poslao sljedeće igrače: Szczesny; Peres, Manolas, Fazio, Jesus; De Rossi, Strootman; Salah, Florenzi, Perotti; Džeko.

Roma je do prednosti došla već u petoj minuti kada je s desnog krila prizemnu loptu u peterac uputio Bruno Peres, a prvi na lopti bio Edin Džeko i poentirao za vodstvo. Gosti su mogli do izjednačenja već u devetoj minuti, ali je Ever Banega pogodio stativu.

Mohamed Salah je s druge strane imao dvije izgledne prilike u razmaku od minute. U 21. je pogodio stativu, a minutu kasnije mu je Handanović obranio udarac.

Još su nekoliko izglednih prilika imali domaćini, a najizgledniju je imao Džeko dvije minute prije odlaska na odmor, ali je Handanović ponovno bio na mjestu.

Inter je do izjednačenja stigao u 72. minuti kada je Mauro Icardi lijepo uposlio Evera Banegu koji poentira za 1:1.

Veselje gostiju nije dugo trajalo jer je četiri minute kasnije Roma opet povela. Konstantinos Manolas sjajno je iskoristio odličan ubačaj Alessandra Florenzija i glavom poentirao za pobjedu Rome.

Ivan Perišić odigrao je čitav susret za Inter, dok Marcelo Brozović ponovno nije bio niti na klupi.

Milan – Sassuolo 4:3

U dvije utakmice odigrane u nešto ranijem terminu vidjeli smo dvije odlične utakmice, a onu punu golova i preokreta mogli su vidjeti gledatelji na San Siru.

Domaćini su poveli u devetoj minuti sjajnim pogotkom Giacoma Bonaventure sa dvadesetak metara udaljenosti, no Sassuolo je odmah uzvratio u sljedećem napadu preko Mattea Politana nakon loše reakcije domaće obrane.

Rezultat se nije mijenjao sve do drugog poluvremena kada u razmaku od dvije minute gosti postižu dva pogotka. Prvo je za 1:2 poentirao Francesco Acerbi, da bi u 56. San Siro još više utihnuo kada Lorenzo Pellegrini nakon krasne akcije zabija treći pogodak za Sassuolo.

Milan se nije predavao pa je u 69. minuti Carlos Bacca smanjio iz kaznenog udarca, a u 73. je Manuel Locatelli sjajnim udarcem pod samu gredu matirao vratara gostiju. Preokret je pogotkom glavom zaključio Gabriel Paletta četiri minute kasnije.

Mario Pašalić nije ulazio u igru kod Milana.

Torino – Fiorentina 2:1

Nakon dva uzastopna remija protiv Milana i Udinesea, nogometaši Fiorentine upisali su i poraz, ovoga puta na gostovanju kod Torina, kojemu je ovo druga uzastopna pobjeda, nakon slavlja protiv Rome.

Domaćine je u vodstvo nakon sjajne solo akcije doveo Iago Falque u 15. minuti. Isti je igrač bio asistent kod drugog pogotka, a strijelac je bio Marco Benassi u 60. minuti.

Do kraja su susreta gosti samo uspjeli ublažiti poraz. Hrvoje Milić ubacio je s lijevog krila, a najviši je u skoku bio Khouma Babacar te glavom poentirao za, kako se kasnije pokazalo, konačnih 2:1.

Nikola Kalinić i Hrvoje Milić su odigrali čitav susret za Fiorentinu, dok je Milan Badelj napustio igru u 68. minuti, a zamijenio ga je Matias Vecino.