Dario Dodić • nedjelja, 02.10.2016.

Nogometaši Napolija ostali su bez bodova na gostovanju kod Atalante, domaćin je slavio s minimalnih 1:0. Josip Posavec ponovno je bio sjajan na vratima Palerma koji je do posljednjih trenutaka sudačke nadoknade imao prednost u gostima kod Sampdorije, a gostujuće bodove pokupila je Genoa Ivana Jurića protiv Bologne...

Napoli je očekivao berbu bodova u sedmom kolu Serie A, malo tko je očekivao da će porozna Atalantina obrana uspjeti sačuvati mrežu protiv napadački raspoloženog Napolija. No, dogodilo se upravo to. Iako je prva ozbiljnija prilika pripala gostima - u petoj minuti sjajno je slobodnjak izveo Insigne, ali malo pokraj gola Atalante - povela je domaća momčad. Ubacio je s lijeve strane Gomez, lopta se od Napolijevog braniča odbila do Petagne koji ljevicom silovito trese mrežu za vodstvo Atalante.

Pokušavali su gosti sa svih pozicija i iz svih oružja, ali sjajni vratar Etrit Berisha nije dopustio da lopta uđe u gol, Atalanta je slavila 1:0. Marko Rog i Ivan Strinić poraz Napolija odgledali su s klupe.

Genoa Ivana Jurića u nervoznoj je utakmici slavila na gostovanju kod Bologne s 1:0. U utakmici u kojoj smo vidjeli čak tri crvena kartona trenutak susreta dogodio se u 77. minuti kada je Simeone zatresao mrežu nakon što je Laxalt prošetao po desnoj strani i lijepo gurnuo loptu u peterac domaće momčadi.

Cagliari je došao do sva tri boda na svom travnjaku protv Crotonea. Dominirali su tijekom čitavog susreta i po jednim pogotkom u svakom poluvremenu došli do pobjede. U 38. minuti u vodstvo je domaće doveo Davide di Gennaro prekrasnim udarcem s 25 metara. Na 2:0 povisio je Padoin u 56. minuti dok je počasni pogodak za Crotone postigao Stoian u sudačkoj nadoknadi.

Josip Posavec još je jednom bio sjajan na klupi Palerma koji su sekunde dijelile od pobjede u Sampdoriji. Poveo je Palermo u 60. minuti kada je Aleesami lijepo pronašao Iliju Nestorovskog u kaznenom prostoru Sampdorije, Makedonac je bez problema zabio za 0:1. Kada se već činilo da će Palermo uzeti sva tri boda ukazao se Fernandes i prekrasnim volejem donio bod domaćem sastavu u petoj minuti sudačke nadoknade. Mato Jajalo odigrao je posljednjih 20 minuta u dresu Palerma, dok je Budimir nastup Sampdorije odgledao s klupe.