Cedevita uništila Zadar i svladala ga s gotovo 60 razlike

Branimir Korać • subota, 08.10.2016.

Zadar je upisao najteži poraz u novijoj povijesti, na gostovanju kod Cedevite izgubio je s vrlo visokih 120:62 što je rekordna pobjeda u povijesti regionalne lige. Konačan rezultat sasvim dovoljno pokazuje kakav susret je odigran u Domu sportova...

Predigra hrvatskom derbiju između Cedevite i Zadra odigravala se tijekom tjedna kada nije dopušten nastup zadarskim pojačanjima Mariću i Kovačeviču, gosti bi s njima dobili na dužini klupe i imali dužu rotaciju, međutim trener Matulović nije ih imao na raspolaganju.

Cedevita je protiv ovakvog Zadra imala lagan posao, Veljko Mršić dao je priliku svim igračima i jedino je Miro Bilan igrao više od 20 minuta dok je najmanju minutažu imao Filip Krušlin koji je na terenu boravio deset minuta.

Bodovno ovaj poraz neće utjecati na Zadrane koji objektivno nisu imali neke velike šanse u ovom susretu, međutim način na koji je poraz upisan svakako je nešto što je zabrinjavajuće i što se ne bi smjelo događati.

Vrlo brzo domaćin je riješio pitanje pobjednika, odvojio se na samom početku i do kraja prvog poluvremena bilo je jasno da Zadru prijeti teža katastrofa i da će pokušati izbjeći je u nastavku susret.

61:27 bilo je uoči drugog dijela, a Cedevita nije nimalo popustila u nastavku. Nastavila je puniti koš potpuno indisponiranih gostiju koji su jedva čekali kraj utakmice. U tri od četiri četvrtine Cedevita je ubacio najmanje 30 poena, jedino je u trećoj ubacila "samo" 25. Zadru je "rekord" bio 18 poena i to upravo u toj trećoj dionici.

"Bili smo pravi u obrani i zatvorili smo Zadru tranziciju, što je njihovo najjače oružje. Znali smo da nazad ne trče dobro kao naprijed i to smo iskoristili. Zabili smo puno laganih poena, imali smo puno istrčavanja i zicera i to se nastavilo i u drugom poluvremenu, osim u periodu kad smo imali petorku s Krušlinom, Musom i Dukanom na tri vanjske pozicije", rekao je Mršić za Cedevitinu stranicu.

S druge strane Matulović je razumljivo bio vrlo razočaran. "Sam pristup igri na samom početku, a i energija koju smo dali su vrlo skromni u odnosu na ovakvu Cedevitu kakva je bila večeras i mi ne možemo odgovoriti ovakvim ekipama kao što su Crvena zvezda, Cedevita i Budućnost. Imamo smanjen broj igrača u rotaciji. Cijela zbrka oko registriranih i neregistriranih igrača odvela je ekipu u neko sasvim drugo razmišljanje i nismo u stanju zaprijetiti takvim ekipama. Ja sam siguran da ćemo u nastavku prvenstva s ekipama koje su u rangu s nama pokazati naše pravo lice jer Cedevita je ekipa koja je za nas druga dimenzija. Ne možemo im parirati ni u jednom segmentu igre i to se večeras pokazalo na parketu."

Po 15 poena kod pobjednika ubacili su Bilan (15 skokova, pet asistencija), Hopson i Arapović. Kod Zadra Marinković je ubacio 16 poena, a Vladović 14.