Treća pobjeda u nizu Igokee, Partizan i dalje na sto posto

Branimir Korać • utorak, 11.10.2016.

Partizan i Igokea upisali su gostujuće pobjede u četvrtom kolu ABA lige slaveći kod Karpoša i FMP-a te su tako nastavili seriju dobrih rezultata...

Partizan je upisao i četvrtu pobjedu dok su Karpoš Sokoli i četvrti put poraženi. Iako su se susrele neporažena i momčad bez pobjede, susret je bio neizvjestan i Beograđani su tek u završnici otišli do pobjede.

Presudio je pad Karpoša sredinom zadnje četvrtine kada Partizan radi seriju 8:0 i četiri minute prije kraja dolazi do vodstva 77:70. Nakon toga domaćin se više nije vratio u utakmicu i gosti su slavili 84:77. Ključ pobjede Partizana leži u puno boljem skoku, tu je razlika bila velika i gosti su u tom segmentu bili bolji s 38:20.

"Znali smo da će biti teško i da Karpoš zna igrati dobru košarku. Najvažnija je pobjeda, nitko se neće sjećati loše igre. Oni koji misle da će Sokoli biti zadnji, nisam baš siguran da će biti tako", rekao je trener gostiju Aleksandar Džikić.

Kod Partizana istaknuli su se Hatcher s 21 poenom i Veličković s 13 poena i sedam skokova. Po 15 poena i pet skokova kod domaćina upisali su Dragan Zeković i Dragan Labović, Kendrick Perry bio je na 14 poena i šest asistencija, a Zoran Vrkić za 35 minuta ubacio je 11 poena (1/2 za dva, 1/4 za tri) uz po tri skoka i asistencije.

Igokea je u prvom kolu poražena na svom parketu od Cibone, ali od tada je nanizala tri pobjede od kojih posljednju u gostima kod FMP-a 81:76. Domaćinu je ovo drugi ovosezonski poraz.

U zadnjoj dionici Igokea je imala 11 poena prednosti, ali FMP je uspio zakomplicirati susret i spustiti se na minus tri. Srećom po goste Strahinja Mićović imao je mirnu ruku s linije slobodnih bacanja, pogodio je oba i odveo Igokeu do pobjede 81:76.

"Ovo je vrlo važna pobjeda za nas, odradili smo ono što smo dogovorili u svlačionici i svi smo odigrali na visokoj razini", zadovoljno je rekao nakon susreta Mićović.

Sjajnu utakmicu odradio je James Robinson koji je ubacio 27 poena uz pet asistencija, pomagao mu je Mićović sa 17 poena, a Robert Rikić za četiri minute upisao je četiri poena (2/2) i dva skoka. Kod FMP-a po 13 poena ubilježili su Filip Čović (11 asistencija, pet skokova) i Nikola Žižić, a Dejan Davidovac bio je na 12 poena i šest skokova.