Ante Žižić izvukao Cibonu u Skoplju i briljantnom utakmicom vodio je do pobjede u 50 minuta

Branimir Korać • nedjelja, 09.10.2016.

Dva produžetka trebala je Cibona za pobjedu u Skoplju protiv borbenog MZT-a. Priča dana i uz Cedevitino demoliranje Zadra, svakako priča dosadašnjeg dijela sezone, je Ante Žižić koji je odigrao nevjerojatnu utakmicu i s 37 poena i 20 skokova odveo Cibonu do velike pobjede...

Cibona je stigla do pobjede u četvrtom kolu ABA lige i to može zahvaliti Anti Žižiću. Dečko koji predstavlja budućnost hrvatske košarke upisao je jedan od najboljih individualnih nastupa u povijesti lige, bio je apsolutno nezaustavljiv i za 45 minuta provedenih na parketu upisao je učinak od nevjerojatnih 37 poena (14/19 za dva, 9/10 slobodna) i 20 skokova te konačnom valorizacijom 56.

Potpuno nasuprot njemu je Cibonin Amerikanac Elijah Johnson koji je u dosadašnjem dijelu sezone pokazao samo kako je potpuno neprilagođen i da se ne uklapa u ovu momčad. U Skoplju je bio drugi strijelac momčadi sa 16 poena, ali postoji "kvaka" koja je dovela do valorizacije -5 s takvim brojem koševa. Naime Johnson je šutirao 3/12 za dva i isto toliko za tri što daje ružnih i loših 6/24. S obzirom na dosad prikazano, ne bi bilo nikakvo čudo da mu se u Ciboni vrlo brzo zahvale.

Žižić je bio ključan u Ciboninom ulasku u produžetak. Odradio je sjajan obrambeni posao u posljednjim napadima u regularnom dijelu, ubacio je posljednje Cibonine poene za 72:72 i izborio je produžetak.

Tamo je Cibona imala priliku u prvom produžetku riješiti susret, vodila je 81:76 da bi MZT tricama Sinovca i Lučića vratio prednost na svoju stranu.

Priliku za novo Cibonino vodstvo propustio je Marin Rozić koji je ubacio samo jedno slobodno bacanje što je osiguralo samo drugi produžetak.

U posljednjih pet minuta svih sedam poena ubacio je Žižić i odveo Cibonu do velike pobjede.

Uroš Lučić s 18 poena i šest skokova bio je najefikasniji kod MZT-a.