Bez novog iznenađenja: Cibona u drugom poluvremenu slomila Goricu

Branimir Korać • četvrtak, 13.10.2016.

U dvoboju protiv Gorice Cibona ipak nije dopustila novo iznenađenje iako su gosti odigrali dobrih 20 minuta i na odmoru tek minimalno zaostajali. Na kraju je Cibona ipak slavila 90:65...

Prva utakmica trećeg kola A-1 lige košarkaša odigrana je u Domu Dražena Petrovića gdje je Cibona ugostila Goricu i upisala pobjedu 90:65. Cibosi su slavili zahvaljujući dobrom drugom poluvremenu u kojem su bili bolji s 50:26.

Unatoč visokoj pobjedi, nema previše razloga za zadovoljstvo za Cibonin stručni stožer, posebno kada se bude analiziralo prvo poluvrijeme u kojem su domaćini izgledali loše.

Gorica je u tom razdoblju bila ravnopravan protivnik, Cibona nije pronalazila pravo rješenje niti u napadu, niti u obrani i trebalo je vremena da Burićevi igrači proigraju. To se dogodilo u nastavku susreta kada su gosti prije svega fizički pali i sve teže su se nosili s domaćinom.

Otvaranje drugog poluvremena serijom 10:0 usmjerilo je utakmicu na stranu Cibone i Gorica nije imala snage za povratak. Do kraja susreta prednost je rasla, Burić je u konačnici koristio svih 12 igrača dok je Nikolić na drugoj strani imao manje igrača u rotaciji što se osjetilo na parketu.

Završilo je 90:65 za domaćina, više nego što se očekivalo nakon tijesnih 40:39 na poluvremenu.

U redovima Cibone Elijah Johnson ubacio je 18 poena, a Nik Slavica 16 uz sedam skokova. Kod gostiju David Ušić ubacio je 16 poena i uhvatio šest skokova, a Mašan Vrbica 15 poena uz pet asistencija.