Zadrani manje od 24 sata nakon pobjede protiv Mega Leksa slavili u Trnskom

Branimir Korać • nedjelja, 23.10.2016.

Ludi ritam naših košarkaških klubova se nastavlja, Zadar je u subotu iza 20 sati proslavio pobjedu protiv Mega Leksa, a u nedjelju u 17 sati počeo je susret u gostima kod Zagreba i upisao novu pobjedu...

Pobjeda protiv Mega Leksa u Višnjiku puno znači, ostvarena je samo sa šestoricom igrača, a još više cijenit će se ova protiv Zagreba manje od 24 sata kasnije. Luđački ritam za hrvatske klubove se nastavlja, Zadar je tako niti 20 sati kasnije unatoč putu do Zagreba nakon napornog dvoboja protiv Mege, svladao i Mrave.

Učinio je to ponovno s vrlo kratkom rotacijom, Vladović, Brzoja i Marinković ponovno su dušu ostavili na terenu igrajući više od 35 minuta.

Trebalo je gostima da "uđu" u utakmicu, praktički iz autobusa utrčali su na teren i osjetilo se da nisu pravio u početku. Zagreb je to koristio i odvojio se na 22:13 u završnici prve četvrtine.

Na startu druge dionice Ante Krapić tricom je odveo Zagreb do najviših 30:18, stvari nisu dobro izgledale za Zadrane, ali uspjeli su se gosti oporaviti. Do odlaska na odmor smanjili su na samo dva razlike da bi u drugom poluvremenu vrlo brzo preuzeli kontrolu nad susretom i stvorili razliku.

Zagreb je potpuno pao i Zadar je pobjegao na visokih 67:53, ubrzo i na plus 17 da bi u završnici Zagreb malo smanjio zaostatak, ali ne i vratio se u susret.

Velika pobjeda za goste koji su definitivno kvalitetniji, ali i puno umorniji od Zagreba. Ova pobjeda svakako će im puno značiti.

Marinković je susret završio s 24 poena i pet skokova, a Mazalin s 21 poenom i šest skokova. Kod Zagreba Luka Božić ubacio jer 27 poena uz devet asistencija i sedam skokova dok je Pavle Marčinković dodao 19 poena u porazu 93:86.

• nestashko_nestashni23.10.2016. u 22:47
    kriminalnih zadnjih 6 minuta utakmica, za zadar naravno.. naravno, velike zasluge za to ima i umor i putovanje, a i limitiranost rostera.. svaka čast dečkima večeras, i najzagriženiji navijači zadra nisu očekivali previše dan nakon utakmice s mega leks-om, ali treba obratit pozornost na obranu... [više na forumu]
    nestashko_nestashni
  • krševan23.10.2016. u 21:27
    Prvobitni termin utakmice Cibona - Hermes Analitica je bio 8 listopad, Cibona igra tri dana ranije. Prvobitni termin utakmice Vrijednosnice Osijek - Cibona je bio 15 listopad, Cibona igra 4 dana ranije. Prvobitni termin utakmice Cibona - Gorica je bio 22 listopad, Cibona igra 9 dana ranije. Zadru... [više na forumu]