Branimir Korać • subota, 15.10.2016.

Okončan je subotnji program u Ligue 1 s četiri susreta među kojima nam je najzanimljiviji bio onaj u Montpellieru gdje gostovao Ivan Santini s Caenom...

Nakon dva uzastopna poraza, Guingamp se vratio pobjedama, na Roudourouu ugostio je Lillea i svladao ga s 1:0. Lille je daleko od onih vremena kada je igrao i u Ligi prvaka, ponovno je u njegovoj igri malo toga funkcioniralo te je upisao novi poraz.

Susret je odlučio Sloan Privat, napadač iz Francuske Gvajane koji je u 32. minuti svladao Enyeamu i osigurao svojoj momčadi tri boda.

Pavlovićev Angers bio je na neugodnom gostovanju na Korzici kod Bastije, ali je odnio pobjedu 2:1. Hrvatski stoper nije igrao, bio je svih 90 minuta na klupi, a pobjedu gostima s dva pogotka donio je Famara Diedhiou. Jedini pogodak za Bastiju postigao je Thievy Bifouma.

Jedina momčad Ligue 1 koja još uvijek nije upisala nijedan remi je Lorient. Nakon ovog kola ne bi imali ništa protiv da su upisali prvi jer su ubilježili novi domaći poraz i to protiv Nantesa.

Gosti su slavili 2:1 golovima Bammoua i Gilleta, a Lavenant samo je smanjio na konačnih 2:1 u 80. minuti susreta.

Dvoboj momčadi s najviše primljenih golova ove sezone završen je 3:2. Slavio je Montpellier koji je bio bolji od Santinijevog Caena unatoč pogotku hrvatskog internacionalca.

Caen se dva puta brzo vraćao iz minusa, ali nakon trećeg gola domaćina, nije uspio doći do novog pogotka i izgubio je. Prvo je Ninga u drugoj minuti zabio za vodstvo Montpelliera da bi u osmoj odgovorio Yahia.

Slična priča i sredinom drugog dijela, Montpellier je ponovno poveo u 65. minuti golom Mouniea, No Santini četiri minute kasnije poravnava.

U 71. minuti Mounie zarađuje drugi žuti karton i iako je domaćin ostao s čovjekom manje, Ninga svojim drugim golom u 77. minuti donosi pobjedu Montpellieru.