Liga prvaka, skupina B, 5. kolo, 22.10.2016, 20:00 h
RK Zagreb 28:27 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

PPD Zagreb napokon do pobjede, Stevanović zaustavio snažni Vardar!

Mihaela Bradovski • subota, 22.10.2016.

Nakon što je u prva četiri kola upisao isto toliko poraza, Zagreb je napokon stigao do pobjede u Ligi prvaka i to u Areni protiv jakog Vardara s 28:27. Junak domaćina bio je Ivan Stevanović s 14 obrana i to redom ključnih koje su vratile domaćina u susret i na kraju mu osigurale bodove...

PPD Zagreb uzeo je prve bodove u ovosezonskom izdanju Lige prvaka i to pobjedom protiv favoriziranog Vardara koji je u Arenu došao sa stopostotnim učinkom. Dok su Makedonci imali maksimalan broj bodova, Zagreb je bio na nuli, promijenio je trenera i s novim strategom na klupi stigao je do pobjede. Silvio Ivandija odlično je pripremio svoje igrače za ovaj dvoboj i predvođeni sjajnim Ivanom Stevanovićem zaustavili su moćni Vardar.

Stevanović je bio ključ pobjede, branio je u serijama, skidao zicere i uništavao samopouzdanje gostima, a na kraju je u zadnjoj sekundi upisao i obranu koja je potvrdila pobjedu domaćina.

20-ak minuta vodila se ravnopravna bitka bez nekih velikih odvajanja, a onda je u završnici prvog poluvremena Vardar napravio seriju koja ga je odvela na 17:12 na odmoru uz dobru rolu Crnogorca Borozana.

U drugom poluvremenu Zagreb se uspio vratiti na dva gola minusa golovima Šebetića, ubrzo je zatražena minuta odmora nakon koje Cindrić uzima stvari u svoje ruke i vodi Vardar do prednosti 23:18.

Tu ponovno kreće Stevanović koji pomaže Zagrebu da ponovno smanji zaostatak, golovima Horvata i Markovića domaćin je došao na samo gol zaostatka i najavio zanimljivu završnicu.

Međutim Vardar je još jednom uzvratio, posljednji put u susretu. Šiškarjev i Dibirov s krila zabijaju za novih tri razlike, ali tu Stevanović potpuno zaključava vrata, slijedi serija 4:0 domaćina za preuzimanje vodstva. U završnici susreta Dujšebaev je poravnao na 27:27, nakon toga Mandalinić zabija za konačnih 28:27.

Mogli su gosti do novog poravnanja, ali prvo je Dujšebaev zatresao vratnicu iz kontre, zatim je Zagreb izgubio loptu u posljednjim sekundama, ali Stevanović je spasio stvar i obranio posljednji pokušaj te sačuvao vodstvo.

Odličan dvoboj u Areni i pobjeda Zagreba unatoč visokom zaostatku u nekoliko navrata tijekom susreta. Velika predstava Stevanovića i pobjeda izvučena na fanatičnu borbenost.

PPD Zagreb: Marković 6, Mandalinić 5, Horvat 4, Šebetić 4, Josip Valčić 3, Kontrec 2, Jotić 2, Vori 1, Cingesar 1

Vardar: Dujšebaev 5, Dibirov 4, Čupić, Borozan 3, Cindrić 3, Maqueda 2, Marsenić 2, Dereven 2, Canellas 1, Šiškarjev 1