Nexe Našice
Nexe Našice 27:30 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.10.2016.

Nakon dramatičnog dvoboja protiv PPD Zagreba i poraza, rukometaši Vardara na putu za Skoplje stali su u Našicama gdje su svladali domaći Nexe u sklopu devetog kola SEHA lige s 30:27...

Natjecanje u SEHA ligi nastavljeno je susretom devetog kola između Nexea i Vardara u kojem su uspješniji bili gosti. Makedonci su upisali pobjedu 30:27 i tako malo isprali gorak okus poraza protiv PPD Zagreba u dvoboju Lige prvaka u subotu navečer.

Za razliku od susreta u Areni, Vardar nije ispustio stečenu prednost i vodstvo koje je stekao zadržao je do kraja susreta. Nexe je imao odlično otvaranje utakmice, vodio je sredinom prvog dijela, ali nakon toga je pao i nije imao odgovor na seriju gostiju.

U 13. minuti domaćin je vodio s 10:6, igrao dobro, ali onda su se gosti probudili i predvođeni raspoloženim Lukom Cindrićem napravili su preokret.

Serijom čak 12:2 do završnice prvog poluvremena Vardar je potpuno okrenuo susret na svoju stranu, poveo je s 18:12 i tu prelomio dvoboj.

Gosti su rutinski održavali prednost, u nastavku se igralo gol za gol i Našičani nikako nisu uspjeli ući u neku seriju kojom bi zaprijetili Vardaru. Tek u posljednjoj minuti napokon su probili granicu od četiri gola zaostatka, ali samo za konačnih 30:27.

Cindrić je bio prvo ime utakmice s devet golova, šest je dodao Danil Šiškarjev, a pet Jorge Maqueda. Kod domaćina Gregor Lorger ubilježio je 12 obrana, a po osam golova postigli su Vedran Zrnić i Marin Vegar.