Branimir Korać • četvrtak, 27.10.2016.

Kompletirano je treće kolo Eurolige s četiri dvoboja u kojima su domaćini odnijeli tri pobjede. Jedini uspješan gost bio je Panathinaikos koji je slavio u Njemačkoj...

Brose Bamberg - Panathinaikos 83:84

Dramatičan dvoboj odigrali su Brose Bamberg i Panathinaikos, a Grci su odnijeli pobjedu zahvaljujući ubačaju Calathesa četiri sekunde prije kraja.

Brose ima za čim žaliti, u završnici susreta dopustio je Grcima veliki preokret, oni su to iskoristili i serijom 11:0 došli do tijesne pobjede. Minutu i pol prije kraja Feldeine je ubacio tricu iz kuta za samo minus jedan da bi onda Calathes izveo loptu, Rivers je nije iskontrolirao, ali ona se odbila do Calathesa koji pogađa za pobjedu. Na drugoj strani posljednji šut uzeo je Darius Miller i nije pogodio.

"Imamo srce, nikada ne odustajemo. To je ono što odlikuje ovu momčad. Borili smo se za povratak u utakmicu i pokazali da imamo momčad koja do kraja vjeruje", govorio je nakon susreta Calathes.

Grčki junak ubacio je 13 poena uz 11 skokova i devet asistencija, da je Rivers ono zabio, upisao bi triple-double, ali neće se buniti niti s ovakvim ishodom. Rivers je ubacio 18 poena. Kod Brosea Nicolo Melli ubacio je 17 poena, a Janis Strelnieks 16. Leon Radošević upisao je prve minute, točnije njih osam i ubacio tri poena.

Maccabi Tel Aviv - Galatasaray 98:92

Maccabi je promijenio trenera nakon poraza protiv Real Madrida, na klupu je sjeo Rami Hadar i odmah u prvom nastupu uzeo pobjedu. Izraelski ponos ugostio je Galatasaray i svladao ga s 98:92.

Gostima nije pomoglo niti čak 15 ubačaja za tri poena, Maccabi je u ključnim trenucima imao odgovor i serijom 6:0 kada su se gosti približili sredinom zadnje četvrtine, sačuvao je prednost.

"Imali smo težak tjedan i ovo je za nas bila vrlo teška utakmica. Međutim dečki su bili čvrsti, borili su se i zaslužili su pobjedu. Moramo početi igrati kvalitetnije obranu, čvršće i pametnije", istaknuo je novi trener domaćina.

U njegovoj momčadi Sonny Weems ubacio je 23 poena uz pet skokova, a po 17 poena dodali su Devin Smith i Colton Iverson (pet skokova). Kod poraženih Justin Dentmon ubacio je 22 poena, a Vladimir Micov 18 poena uz šest skokova.

Crvena zvezda - Barcelona 76:65

Veliku pobjedu upisala je Crvena zvezda koja je u Kombank Areni bila bolja od Barcelone sa 76:65. U utakmici karijere Marka Gudurića Zvezda je srušila veliku Barcelonu, a susret je okrenula na svoj mlin sjajnom drugom četvrtinom.

Nakon nervoznog ulaska u utakmicu i samo devet poena u prvoj dionici, Zvezda je drugu dobila s čak 31:15 uz seriju 16:0 u završnici koja joj je donijela vodstvo na odmoru. U nastavku susreta Barcelona je uglavnom bila u dvoznamenkastom zaostatku i nije imala šanse za povratak.

"Velika pobjeda za nas. Od početka smo igrali dobro u obrani, ali osjećali smo da moramo popraviti neke stvari u napadu. U drugoj četvrtini odigrali smo odlično, stvorili prednost o u drugom dijelu uz dobru obranu skoka sačuvali smo prednost", kaže Dejan Radonjić.

Gudurić je briljirao s 21 poenom i pet asistencija, a Marko Simonović dodao je 13 poena i pet skokova. Kod gostiju Brad Oleson ubacio je 15 poena uz pet asistencija, Victor Claver 12 poena uz deset6 skokova, a Ante Tomić za 15 minuta osam poena uz pet skokova.

Fenerbahče - Žalgiris 82:68

Fenerbahče je očekivano stigao do pobjede protiv Žalgirisa kojeg je svladao s 82:68. Litavci su konstantno bili u zaostatku, a u završnici domaćin je potpuno slomio otpor gostiju, odvojio se i mirno došao do pobjede.

"Imali smo problema u napadu i dosta smo radili na tome proteklih dana. Mislim da se osjetilo da napredujemo. Žalgiris je čvrsta momčad protiv koje nije lako igrati, uvijek je neugodan protivnik i na svom i na gostujućem parketu, ali dobro smo se pripremili za utakmcu. Sretan sam jer smo kontrolirali utakmicu i zadržali savršen omjer", kaže Kostas Sloukas koji je susret završio s 11 asistencija.

Po 14 poena kod pobjednika postigli su Ekpe Udoh (osam skokova) i Jan Vesely, a kod gostiju Leo Westermann ubacio je 15 poena dok je Brock Motum dodao 14.