Goričani visoko svladali Dugopolje i uhvatili Rudeš

Mihaela Bradovski • petak, 28.10.2016.

Dva susreta 13. kola Druge HNL bila su na rasporedu već u petak. Gorica je glatko svladala Dugopolje i tako uhvatila priključak s Rudešom dok je Hrvatski dragovoljac u posljednjim trenucima susreta uhvatio bod protiv Dinama II...

Kako društvo iz vrha ljestvice iz kola u kolo bilježi remije i nikako započeti pobjedničku seriju, svaka pobjeda donosi nova "pretumbavanja" pa je tako Gorica visokim slavljem protiv Dugopolja uhvatila bodovni priključak s vodećim Rudešom.

Na putu do pobjede Goričani su postigli dva rana pogotka, odvojili se i nakon toga uspješno priveli utakmicu kraju.

U 13. minuti u vodstvo ih je doveo Oliver Sumić, a deset minuta kasnije loptu je u mrežu poslao i Benjamin Tatar. Deset minuta prije kraja konačnih 3:0 postavio je Mario Marina.

Neizvjesnije je bilo u Sigetu gdje je Hrvatski dragovoljac odigrao 1:1 s Dinamom II. Domaćin je bod osigurao pogotkom u sudačkoj nadoknadi nakon što je gubio od završnice prvog dijela.

U 42. minuti druga momčad Dinama povela je golom Davora Lovrena iz kaznenog udarca, Modri su od 75. minute igrali bez isključenog Karla Muhara, a bod domaćinu donio je Hrvoje Štrok lijepim pogotkom u 91. minuti susreta.