Sesvećani zasjeli na vrh, Rudeš pao u Solinu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.10.2016.

Nakon što su u posljednjim kolima momčadi iz gornjeg dijela ljestvice zaredale s remijima, taj niz je prekinut. Ove subote bilježile su se pobjede i porazi...

Sesvećani su novi lider na ljestvici nakon što su na svom travnjaku svladali posljednjeplasirani Imotski. Odnijeli su pobjedu s 3:1, a Aralici je ovaj put priznat pogodak iz kaznenog udarca za razliku od one neobične situacije u Dugopolju.

Osim Aralice koji je pogodio u 20. minuti, golove za domaćina postigao je i Šarić i to u 16. i 64. Jedini pogodak za Imotski djelo je Bošnjaka iz 60. minute susreta.

Dosadašnji lider Rudeš ušao je u malu krizu i nikako ne može do pobjede. Zaredao je s neodlučenim ishodima, a to je prekinuo - porazom. Na gostovanju u Solinu izgubio je s 2:0.

Oba pogotka domaćin je postigao sredinom prvog poluvremena i oba puta Kapetanović je asistirao Pavlinoviću.

Lučko je i dalje u potrazi za prvom ovosezonskom pobjedom. U Kranjčevićevoj do nje nije moglo, Zagreb je bio uvjerljiv i slavio s visokih 4:0 čime se pridružio vodećem triju.

Jurilj je golovima u 16. i 63. minuti donio Zagrebu prednost 2:0 da bi u zadnjim minutama susreta Šehić i Pintarić zaključili priču i Pjesnike odveli do pete pobjede.

Napokon su slavili i Šibenčani koji su najveće razočaranje dosadašnjeg dijela sezone. Na Šubićevcu su bili bolji od Novigrada 3:1 uz dva pogotka Vukorepe i jedan Brita dok je Bjelanović jedini zabio za goste.