Bologna
Bologna 0:1 Fiorentina
Fiorentina

Mihaela Bradovski • subota, 29.10.2016.

Bolognin niz utakmica bez pobjede je nastavljen, Fiorentina ju je svladala s 1:0 i ostavila ju je na 15. poziciji na prvenstvenoj ljestvici. Domaćinu je presudio Nikola Kalinić....

Još jedan odličan nastup Nikole Kalinića koji je izborio crveni karton i kazneni udarac koji je pretvorio u pogodak. Bologna s igračem manje nije mogla do povratka u utakmicu.

Fiorentina je tako upisala drugu uzastopnu gostujuću pobjedu dok na svom terenu ima dva uzastopna remija i to u susretima u kojima je definitivno očekivala pobjedu.

U Bologni je vrlo brzo mogla do vodstva nakon što je u sedmoj minuti Josip Iličić dobro pucao, ali pogodio vratnicu, a isti igrač 20 minuta kasnije iz slobodnog udarca gađa gredu.

Ipak u 29. minuti gosti dolaze do vodstva. Dugačka lopta za Kalinića koji ulazi u 16 metara i dolazi pred vratara, s leđa ga ruši Gastaldello i zasluženo zarađuje isključenje, a Fiorentina kazneni udarac. Nikola Kalinić to ne propušta.

U drugom dijelu Kalinić je mogao povisiti prednost kada je dobro pucao glavom u 50. minuti, ali lopta nije išla u okvir gola da bi do kraja susreta momčad iz Firenze bez problema održavala prednost i stigla do tri velika boda.

Kalinić, Milan Badelj i Hrvoje Milić odigrali su cijelu utakmicu za Fiorentinu.

• Dario_SNet30.10.2016. u 14:44
    Hvala na komentaru, pogreške se događaju u gužvi, ispravili smo.
    Dario_SNet
  • Obrisan korisnik30.10.2016. u 14:10
    Badelj slavi s kalinicem gol... ne djeluje kao da je utrcao s klupe, haha... E moj sportnet, prije sam s gustom dolazio ovdje citati i pisati komentare, a sad vise nikog nema. Osim onog kaj postavlja linkove golova i sazetaka... Kakva propast.