Udinese
Udinese 2:2 Torino
Torino

Dario Dodić • ponedjeljak, 31.10.2016.

U pretposljednjem susretu 11. kola Serie A Udinese i Torino podijelili su bodove u zanimljivoj utakmici koja je završila 2:2...

Udinese i Torino odigrali su 2:2 i s obzirom na prikazano obje momčadi mogu biti zadovoljne osvojenim bodom, ali i nesretne zbog propuštene prilike da ugrabe sva tri boda. Više će žaliti domaćini jer su u posljednjim sekundama imali veliku priliku doći do pobjede, ali Duvan Zapata bio je neprecizan.

Unatoč inicijativi Udinesea, do vodstva je došao Torino kada je u 15. minuti Belotti gurnuo loptu između dvojice braniča Udinesea, u praznom prostoru odlično se snašao Marco Benassi i zatresao mrežu za 1:0. Umjesto da otvori igru, pogodak je umanjio samopouzdanje domaćoj momčadi, a Torino stavio u ugodnu poziciju koju nisu htjeli previše riskirati.

Na poluvremenu je Luigi Delneri na klupi ostavio Kumsa, a ubacio Stipu Pericu. Mladi je hrvatski reprezentativac bio vrlo dobar, iako dobru igru nije okrunio i pogotkom. Za razliku od njega s postizanjem pogodaka previše problema nema Cyril Thereau, pola sata prije kraja utakmice poravnao je rezultat. Widmer je ubacio s desne strane, Thereau skače pokraj Perice i dvojice domaćih braniča i glavom zabija za 1:1.

Vrlo brzo uslijedio je novi šok za gostujuću momčad. Nakon kornera s desne strane Molla Wague glavom trese lijevu vratnicu, lopta se sretno odbija do Zapate koji s par metara bez problema zabija za vodstvo Udinesea.

Nisu dugo slavili domaći navijači, Ljajić na lijevoj strani vara Danila i s 12-ak metara lijevom nogom precizno pogađa donji lijevi kut Karnezisovog gola za 2:2. Blizu su bili gosti novom golu u sudačkoj nadoknadi, ali Zapata nije na najbolji način iskoristio dodavanje Fofane, njegov je udarac završio pokraj lijeve vratnice Hartovog gola. Za razliku od Perice Andrija Balić golijadu u Udinama gledao je s klupe.