Sampdoria
Sampdoria 1:0 Inter
Inter

Dario Dodić • nedjelja, 30.10.2016.

Nogometaši Intera upisali su peti poraz u 11. kolu Serie A, za isti su im "pothvat" prošle sezone trebala 22 kola. U Genoi je zasluženo slavila momčad Sampdorije, a jedini pogodak na utakmici djelo je Fabija Quagliarelle...

Taman kad su se navijači Intera ponadali da se njihovi ljubimci polako bude i da slijedi podizanje forme, uslijedio je novi poraz. Sampdoria je na stadionu Luigi Ferraris u Genoi došla do pobjede 1:0 kojom se bodovno izjednačila s milanskom momčadi.

Obje momčadi imale su pregršt propuštenih prilika, ali mora se priznati da je Sampdoria odlično odigrala i zaslužila sva tri boda, što neće pomoći Franku de Boeru jer svaka ovakva utakmica gura ga bliže otkazu. Večeras su ga iznevjerili njegovi igrači u napadačkom dijelu igre, jer Inter je imao više nego dovoljno prigoda za postizanje ponekog pogotka. Nizozemac se odlučio još jednom od prve minute dati prigodu Marcelu Brozoviću dok je Ivan Perišić ponovno ostao na klupi.

Upravo je Brozović sudjelovao u gotovo svakom napadu gostiju iz Milana, a imao je nekoliko prigoda i za postići pogodak, ali nije bio uspješan, jednom ga je spriječila greda, drugi put je glavom tukao pokraj gola. Na kraju Sampdoria dolazi do sva tri boda pogotkom Fabia Quagliarelle iz 44. minute - nakon što je Linetty prošao jednog Interovog braniča u šesnaestercu gostiju lopta je došla do Quagliarelle, Sampdorijin napadač iz okreta matira nemoćnog Handanovića, koji je najzaslužniji što Sampdoria nije postigla još poneki pogodak.

Nabrajati prigode s obje strane predugo bi trajalo, treba tek istaknuti da je Sampdoria imala priliku povećati vodstvo, a mogao je i Inter do izjednačenja. Perišić je dobio priliku od 76. minute, ali nije uspio promijeniti ishod na travnjaku. Ante Budimir dobio je priliku posljednjih 15-ak minuta u pobjedničkoj momčadi.