Branimir Korać • subota, 29.10.2016.

Potpuno neravnopravan dvoboj u Domu Dražena Petrovića, Cibona je ugostila FMP i nanijela mu težak poraz. Završilo je 87:68 što je na kraju za goste i pristojan rezultat s obzirom da su gubili 75:42 uoči zadnje dionice...

Prava je rijetkost doći do ovako uvjerljive pobjede, a da pritom imaš čak 23 izgubljene lopte, a protivnik tek 11. Međutim Cibosi su to kompenzirali u nekim drugim stvarima, imali su šut na visokih 61 posto i uhvatili čak 20 skokova više.

FMP se predstavio u skromnom izdanju i nije imao šanse protiv raspoloženih domaćina koji su 30 minuta igrali odlično, onda malo stali i dopustili gostima da upišu pristojniji poraz.

Damir Mulaomerović tijekom tjedna iskoristio je gostovanje kod Škrljeva kao pripremu za ovaj dvoboj i ako se činilo da bi se igrači u tom susretu mogli nepotrebno trošiti, nije bilo potrebe za "prekovremeni rad" protiv momčadi iz Srbije.

Od početka je Cibona dominirala i na parketu je bila samo jedna momčad. Vrlo brzo prednost je otišla u dvoznamenkaste vode, a već u 12. minuti Cibosi su imali i više od 20 razlike.

Sve je vrlo brzo bilo jasno i u nastavku susreta jedino pitanje bilo je s kolikom prednosti će Cibosi na kraju slaviti.

Iskoristio je Mulaomerović ovaj dvoboj kako bi priliku dobili i oni koji nemaju previsoku minutažu, a najbolje je reagirao Nik Slavica kojeg je i Mula morao istaknuti.

"Zadovoljan sam sa svim igračima, no posebno bih pohvalio Slavicu koji je odigrao jako dobru utakmicu i nadam se da će u nastavku nastaviti tako", prenosi stranica lige Mulaomerovićevu izjavu.

Slavica je odradio dobre 23 minute i ubacio 15 poena uz 13 uhvaćenih skokova, Ante Žižić bio je na 19 poena i devet skokova, a Željko Šakić na 14 poena i sedam skokova.

Kod gostiju Kutlešić je ubacio 17 poena.