Branimir Korać • petak, 28.10.2016.

Nakon što je u Zagrebu svladala Cedevitu ubačajem u posljednjim trenucima susreta, Krka je isto napravila i protiv Zadra. Pet sekundi prije kraja Ronald Lee Curry ubacio je šut za pobjedu...

Oba ovosezonska dvoboja s hrvatskim klubovima Krka je riješila u svoju korist s poenom razlike i oba puta slavila je u samoj završnici. Cedevita joj je doslovno poklonila pobjedu nevjerojatnom šlampavosti u završnici, a sada je pao i Zadar.

Kao i Cedevita, mogao je i Zadar slaviti, ali propustio je priliku. Kaznio ga je pet sekundi prije kraja Ronald Curry koji je u solo akciji izborio poziciju za šut s četiri metra i pogodio za pobjedu.

Inače bio je to dosta izjednačen dvoboj svih 40 minuta, nije bilo nekih velikih odvajanja, a i jedni i drugi imali su razdoblja igre u kojima su izgledali bolje te se u tome smjenjivali.

Zadar je imao bolje otvaranje utakmice i tu je stigao do šest poena prednosti, ali Krka je uspjela doći preokreta već do kraja prve četvrtine.

Tu seriju nastavila je i na početku druge dionice gdje se odvojila na najviših 33:26, no i ona je uspjela ispustiti prednost te se Zadar vratio u utakmicu do odlaska na veliki odmor.

Sredinom posljednje dionice Zadar je tricom Borisa Baraća stigao do vodstva i konstantno je priječio domaćina da preuzme vodstvo, sve do tog kobnog šuta Curryja.

Prije koša Curryja, Marinković je imao dva slobodna bacanja, ali pogodio je samo jedno, a nakon što je Curry ubacio, tricu je promašio Barać i domaćin uzima pobjedu.

Predvodili su ga Marko Luković s 19 poena i 11 skokova te Curry s 14 poena. Kod Zadra sa sjajnim nastupima nastavio je Marinković koji je upisao 24 poena i 14 skokova, Barać je dodao 14 poena, a Mislav Brzoja 12.