Cedevita bez prvotimaca u drugom poluvremenu slomila Škrljevo

Branimir Korać • četvrtak, 03.11.2016.

U prvom susretu petog kola A-1 lige košarkaša Cedevita je u Domu sportova svladala Škrljevo s 93:78. Trener Lutz ovaj put nije imao pojačanja iz kruga prve momčadi, a otpor gostiju slomljen je u drugom poluvremenu...

Uz Hermes posljednjeplasirano Škrljevo koje u dosadašnjem dijelu sezone nije imalo niti jednu pobjedu, gostovalo je kod Cedevite. Iako Cedevita ovaj put nije imala na raspolaganju igrače koji nastupaju u regionalnoj ligi i Eurokupu, izuzev otpisanih Stocktona i Dukana, neke posebne drame nije bilo.

Trebalo je vremena domaćinu da uhvati pravi ritam i stvori razliku, ali na kraju se pokazao spremnijim te je zasluženo otišao do punog plijena.

Gosti su iznenadili na startu kada su poveli 14:7, ali uslijedio je odmah odgovor preko Roka Rogića koji ubacuje pet poena u seriji 7:0 i Cedevita se ubrzo i vraća u vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena vodila se ravnopravna bitka bez velikih bjegova na obje strane i na odmor se otišlo s poravnatih 42:42.

U drugo poluvrijeme ipak bolje kreću domaćini koji ga otvaraju serijom 15:2 i bježe na plus 13, Škrljevo se jednom uspjelo spustiti na minus sedam, ali manje od deset minuta kasnije zaostajalo je čak i 24 razlike.

Kod pobjednika Filip Bundović ubacio je 21 poen uz pet skokova, a Roko Rogić dodao je 16 poena. Kod gostiju Davor Konjević ubacio je 22 poena, a Dino Palčić 11.