Cibona uspješno odradila posao protiv Kvarnera, Slavica vrlo dobar, double-double Johnsona

Branimir Korać • četvrtak, 03.11.2016.

Cibona je stigla do pobjede u susretu petog kola A-1 lige, u Domu Dražena Petrovića ugostila je Kvarner i upisala pobjedu 93:77. Domaćin je dominirao susretom i sigurno slavio bez korištenja onih koji s najvećom minutažom iz prve momčadi...

Šakić, Žižić, Joksimović, Rozić propustili su gostovanje Kvarnera u Domu Dražena Petrovića, ali nije bilo problema za Cibose. Predvođeni Nikom Slavicom slavili su 93:77 uz izbjegavanje posebne neizvjesnosti.

Kako je susret odmicao, tako je i prednost Cibone sve više rasla i u posljednjoj četvrtini bila je bliže 20 razlike nego granici dvoznamenkaste prednosti.

Riječani su prve poene iz igre upisali nakon gotovo šest minuta, Cibona je već imala visoku prednost 10:1, ali gosti su do kraja prve četvrtine smanjili na samo 16:14 da bi sredinom druge četvrtine poveli s 30:26.

Nakon te trice Barnjaka, domaća klupa pozvala je minutu odmora i uz dobru rolu Johnsona i Ćorića domaćin je napravio seriju 17:5 i vratio konce igre u svoje ruke.

Vrlo brzo u drugom poluvremenu domaćin se odvojio na dvoznamenkastu prednost, imao je u nekoliko navrata plus 15 i dalje nije bilo nikakvih problema.

Do kraja susreta Cibosi su rutinski održavali visoku prednost i na kraju upisali novu pobjedu te tako nastavili pobjednički niz.

Nik Slavica susret je završio s 24 poena i osam skokova, Paolo Marinelli dodao je 17 poena, a Elijah Johnson 12 poena uz 11 asistencija. Kod Kvarnera Mauro Veljačić ubacio je 18 poena uz po šest skokova i asistencija dok je Mate Vucić dodao 15 poena i osam skokova.

Ivica Burić nakon susreta nije bio posve zadovoljan. "Nismo zadovoljni pristupom. Imamo malo treninga, puno utakmica što se odrazilo na igru. Prvo poluvrijeme smo odigrali loše no uspjeli smo podignuti igru na viši nivo u drugom poluvremenu što je rezultiralo pobjedom", prenosi klupska stranica njegove riječi.