Zadar u susretu punom uspona i padova poražen od Igokee

Branimir Korać • četvrtak, 03.11.2016.

U prvom susretu osmog kola ABA lige Zadar je ugostio Igokeu i upisao poraz 90:83. Zadrani su poraženi unatoč velikom broju izgubljenih lopti gostiju koji su to kompenzirali na druge načine...

Zadar nije uspio doći do domaće pobjede protiv Igokee. Utakmica s dosta uspona i padova s obje strane, preokreta nije nedostajalo, a na kraju je Igokea imala bolju završnicu i odnijela je pobjedu.

Zadrani su u zadnjih deset minuta primili 29 poena, na početku četvrtine gosti su preuzeli vodstvo i nakon toga nisu ga ispuštali.

Počeo je dobro za domaćina koji je za samo pet minuta stekao dvoznamenkastu prednost i poveo s 14:4. U prvoj dionici Zadrani su bili bolji, održavali su prednost i na kraju tog razdoblja vodili su s 24:16.

Međutim Igokea je imala spreman odgovor. Drugu četvrtinu otvorila je serijom 9:0 i nakratko povela, Zadar se vratio u prednost, ali više nije uspio stvoriti značajniju razliku. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom gostiju 47:44 nakon što je Vuk Radivojević u samoj završnici ubacio tricu.

U drugom dijelu bio je red na Zadrane, ovaj put oni su napravili seriju 8:0 i preuzeli vodstvo te na kraju treće četvrtine imali vodstvo 65:61.

Na startu posljednje četvrtine Jakov Vladović zarađuje petu osobnu, zbog prigovora zaradio je i tehničku pogrešku te Igokea u to razdoblje ulazi sa 6:0 i okreće situaciju u svoju korist.

Do kraja susreta domaćin bez Vladovića nije uspio napraviti novi preokret, Igokea je iskontrolirala dvoboj i upisala pobjedu.

Kod Zadra Ivan Ramljak ubacio je 18 poena, Ivan Marinković dodao je 14 poena, a Mislav Brzoja 11 poena uz sedam asistencija. Na drugoj strani Robert Rikić upisao je 17 poena, a James Robinson 14.