Branimir Korać • subota, 05.11.2016.

U susretu osmog kola ABA lige Cibona je gostovala u Podgorici kod Budućnosti i upisala poraz 95:79. Naoko lagana pobjeda Budućnosti, ali bilo je sve samo ne lagano za domaćina do trenutka kada je iz igre zbog pet prekršaja morao Ante Žižić...

35 minuta Cibona je u Podgorici bila u potpunom egalu i stvarala velike probleme Budućnosti, ali nije izdržala. Pad je krenuo izlaskom Ante Žižića koji je skupio pet osobnih pogrešaka i nakon toga domaćin je napravio seriju čak 18:0 i upisao visoku pobjedu.

Bio je to zanimljiv dvoboj u kojem se sa zanimanjem čekao dvoboj Žižića i Shawna Jamesa u kojem su se obojica pokazali u sjajnom napadačkom izdanju. James je na kraju u jednoj od boljih napadačkih predstava otkako je u Europi, odnio pobjedu i bio ključan čovjek u slavlju Podgoričana.

Bilo je zanimljivo vidjeti na djelu i novog Ciboninog Amerikanca Scottieja Reynoldsa koji je unatoč svega nekoliko treninga s Cibosima, očekivano pokazao klasu. Riječ je o igraču koji ima visoku kvalitetu, a to je potvrdio i u ovom susretu što bi trebalo značiti da je Cibona definitivno riješila pitanje startnog playmakera za ovu sezonu.

Budućnost se u nekoliko navrata odvajala, ali Cibona je imala odgovor i vraćala se u utakmicu. Prvi put pobjegla je na 29:21 da bi nakon polaganja Šakića Cibosi poveli 32:31.

Do kraja prvog dijela domaćin se još jednom odvojio, pobjegao na dvoznamenkastu prednost i vodio na odmoru s 51:41. Cibona je već tada imala previše izgubljenih lopti, puno toga poklonila je Podgoričanima i nije se uspjela zadržati u rezultatskoj ravnoteži.

U drugom poluvremenu Žižić je stvarao domaćinu puno problema i na njegovim krilima Cibona se ponovno vratila u utakmicu i u završnici treće četvrtine smanjila je na samo poen zaostatka.

Na prvo sljedeće vodstvo čekala u posljednju dionicu gdje su Reynolds i Rozić tricama poravnavali, a onda Gospić zabio za 79:77. Bio je to ujedno i posljednji koš Cibosa na susretu, u nastavku utakmice igrao je samo domaćin koji bilježi visoku pobjedu.

Ante Žižić susret je završio s 28 poena i sedam skokova, a po 12 poena dodali su Reynolds (sedam asistencija), Šakić (pet skokova) i Rozić. Kod Budućnosti Shawn James imao je 29 poena i 12 skokova, a Marcus Williams 18 poena i sedam asistencija.