Branimir Korać • nedjelja, 06.11.2016.

Mučio je Mornar Cedevitu 20 minuta, ali u drugom dijelu kvaliteta je došla do izražaja. Hrvatski prvak prebacio je u brzinu više i odličnom trećom četvrtinom slomio otpor gostiju iz Bara...

Mornar je već ove sezone pokazao da nije bezopasna momčad i bez obzira što je debitant u regionalnoj ligi, mora ga se shvatit ozbiljno. Cedevita nije imala dovoljno čvrst i kvalitetan ulazak u utakmicu i vrlo brzo gosti su došli do prednosti.

Poseban problem bila je obrana na perimetru, Waller je u kratkom roku utrpao četiri trice i pomogao Crnogorcima da se približe dvoznamenkastoj razlici.

Neposredno prije kraja prve četvrtine gosti su vodili 25:17 tricom Mijovića, a Karlo Žganec na samom kraju četvrtine smanjio je na 25:19.

Serijom od ukupno 8:0 Cedevita je uhvatila priključak u ranoj fazi druge četvrtine, uspjela je poravnati na 25:25, ali i dalje se vodila ravnopravna bitka i hrvatski prvak nije do kraja prvog poluvremena uspio stvoriti prednost.

Nakon 45:45 na odmoru, već sam ulazak u drugo poluvrijeme pokazao je da možemo očekivati posve drugačiji nastup Zagrepčana. 18:4 napravila je Cedevita na početku drugog poluvremena, stvorila je visoku prednosti nade gostiju polako su počele nestajati.

Sama situacija na parketu govorila je da će prije Cedevita do 20+ razlike nego što će se gosti spustiti na pristojniji zaostatak i tako je i bilo. Prednost je konstantno rasla i do kraja narasla na najviših 99:73.

Još jednu dobru utakmicu odigrao je Pierre Jackson s 19 poena i sedam asistencija, Miro Bilan dodao je 15 poena i 11 skokova, a Karlo Žganec 13 poena i 12 skokova. Kod Mornara Lamont Jones ubacio je 20 poena, Antabia Waller 19 poena, a Octavius Ellis 12 poena uz sedam skokova.