Crvena zvezda u derbiju nadigrala Partizan

Branimir Korać • utorak, 08.11.2016.

Kraj osmog kola ABA lige donio je veliki dvoboj u Beogradu između vječitih rivala Crvene zvezde i Partizana. Zvezda je opravdala status favorita i glatko slavila 83:72...

Crvena zvezda nije dopustila iznenađenje u dvoboju protiv Partizana. Iako su u derbijima svi ishodi mogući, domaćin u ovom susretu ipak je kvalitetnija momčad koja je na kraju i odnijela pobjedu.

Partizan je izdržao negdje do polovice druge četvrtine kada Zvezda započinje seriju, radi 9:0 i okreće utakmicu. Do poluvremena stvorila je već prednost od devet poena da bi u nastavku susreta potpuno pobjegla.

U 28. minuti domaćin je probio granicu od 20 poena viška da bi Partizan u posljednjoj dionici ipak uspio ublažiti poraz.

Charles Jenkins s 19 poena predvodio je Crvenu zvezdu dok je Luka Mitrović dodao 12 poena i deset skokova. Kod Partizana William Hatcher ubacio je 16 poena, a po 11 su dodali Branislav Ratkovica i Novica Veličković (sedam skokova).

Karpoš ostaje na dnu bez ijedne pobjede nakon poraza kod FMP-a. Domaćin je slavio 67:62. Gosti su u završnici mogli dodatno zakomplicirati dvoboj, ali bili su neprecizni s linije slobodnih bacanja i nisu se uspjeli potpuno približiti.

FMP su predvodili Filip Čović s 22 poena i osam asistencija i Dušan Kutlešić s 12 poena. Kod gostiju po 13 poena ubacili su Ryan Richards (devet skokova) i Dragan Labović, Goran Vrbanc upisao je deset poena, Zoran Vrkić dva, a Dominik Mavra nije ništa pogodio za 13 minuta te je upisao četiri izgubljene lopte.